Yüksek Maaş Garantili Kurs | İş Garantili Kurslar | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
yüksek maaşlı meslekler

Yüksek Maaş Garantili Kurs

İşitme cihazı kullanan vatandaşlara Avrupa’da alanında uzman kişiler yardımcı olurken, ne yazık ki yaklaşık 3 milyon işitme engelli vatandaşımızın bulunduğu ülkemizde böyle bir hizmet düzgün bir şekilde sağlanamıyor.

 

İşitme sorunu yaşayan vatandaşların daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde hizmet almalarını amaçlayan İşitme Cihazları Akustik Akademi Derneği (İCADD) Başkanı Mehmet Emin Ağaç, yeni bir çalışmaya imza attı. Almanya’nın önde gelen akademilerinden biri olan Bundesinnung der Hörgerati-Akustik Körperchaft des öffentlichen Rechts Deutschland (BİHA) ile görüşen Ağaç, işitme sektörünün gelişimi için bir ortak anlaşmaya karar kıldı. Yapılan anlaşmaya göre lise mezunu olan gençler Eylül ayında başlaması planlanan akademi eğitimlerine katılabilecek. Eğitim ve staj dönemlerini kapsayan iki yıllık akademi eğitimleri sonunda katılımcılar akustiker sertifikalarına kavuşacak. Eğitimlerini üç yıl üzerinden tamamlayanlar ise uzman akustiker ünvanıyla, dernek tarafından işe yerleşme imkanı bulacak. Üç yıl süren eğitimlerin ardından ustalık sınavında başarılı olanlar 1.500-3.500 TL arasındaki maaşlarla işbaşı yapacak. Halen sektörde aktif olup 2 yıllık tecrübesi bulunanlar ise sadece 4 aylık bir teknik eğitim aldıktan sonra işbaşı yapabilecek. İşitme Cihazları Akustik Akademi Derneği (İCADD) Başkanı Mehmet Emin Ağaç, uluslar arası değere sahip olan sertifikalarla, bir çok kişinin iş imkanı bulacağını söyledi. Ağaç, ülkemizde yaklaşık bin akustiker ve 1.500 uzman akustiker ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Almanya’da da akustiker ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Ağaç, bu noktada Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının BİHA’yla temasa geçmesi gerektiğini söyledi. BİHA Başkanı Marianne Frickel ise bu sektörün geleceğin parlayan yıldızlarından biri olacağını belirterek şu anda Almanya’daki yıllık işitme sektörü cirosunun 1 milyon Euro olduğunu söyledi.

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak