Yeni Restaurant Modeli | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
farklı restoran tasarımları

Yeni Restaurant Modeli

Farklı, alışılmadık iş fikirlerini genellikle nerelerde ararız? Büyük çoğunlukla internette; bloglarda, haberlerde ve benzeri mecralarda. Hayal gücünüzü ateşlemenin başka bir yolu daha var ki, o da bilim insanlarının araştırmaları! Yapılan son araştırmalarda, parlak ışığın (doğal ve suni olmak üzere) insan sağlığı ve ruh hali üzerinde oldukça pozitif bir etkisi olduğu gözleniyor. Muhtemelen bu bilgi de, aşağıda bahsedilen alışılmadık iş fikrine ilham kaynağı olmuştur.

Iglo ljuscafe, 2004’te Stockholm’de hizmete giren bir restoran. İşletmenin ana fikri, konforlu ve rahatlatıcı bir ortamda ışık terapisi üzerine kurulu. Bahsi geçen restoran, tamamıyla sakin, beyaz duvarların, beyaz mobilyaların olduğu ve aynı zamanda bütün ziyaretçilerin de beyazlar içinde olduğu bir ortam (çünkü gelen her ziyaretçiye girişte özel beyaz pançolar veriliyor). Müzik yok ve cep telefonları da yasak. İnsanlar Iglo ljuscafe’ye yalnızca iş yemekleri, sabah kahvesi ya da en basitinden bir mola için gelmeyi tercih ediyorlar.

Bu fikir, restoran piyasasında gerçeğe dönüştürülen mükemmel bir düşünce olarak kayda geçebilir. Kaldı ki, ücretler, herhangi bir kafeteryadakiyle aynı olmasına rağmen, böylesine “parlak” bir restoran, farklı iç mimarisi ve huzur verici atmosferinden ötürü elbetteki insanlara diğerlerinden daha çekici geliyor.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak