Elektriksiz Ve Pilsiz Lamba | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
elektriksiz lamba

Elektriksiz ve Pilsiz Lamba

The GravityLight, elektrik erişimin düşük olduğu bölgeler için ucuz, güvenli ve çevre dostu aydınlatmaya imkan veriyor.

Elektrik erişiminin düşük olduğu bölgelerde, birçok insan gece olduğunda tehlikeli gazyağı lambalarına bel bağlıyor. TheNokero, güneş enerjisiyle çalışan lamba, bu problemle mücadele eden bir yöntem olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdi de The GravityLight, elektrik erişimin düşük olduğu bölgeler için ucuz, güvenli ve çevre dostu aydınlatmaya imkan veriyor.

Güneş panelleri, pahalı ve güneş ışığına ve bataryaya bağımlı iken,  The GravityLight bunların hiçbirisine ihtiyaç duymuyor. Cihaz, kumla ya da farklı ağırlıklarla doldurulabilen bir çantaya bağlanıyor ve ağırlık kaldırıldığında çıkan enerjiyi dönüştürebiliyor. Örneğin, 3 saniye boyunca ağırlık kaldırmak 30 dakika boyunca aydınlatmaya yetecek kadar enerji sağlıyor. Bataryanın olmadığı durumlarda, ilk yatırımdan sonra bozulacak parçası olmadığından herhangi bir masraf da çıkarmıyor. Londra tabanlı dizayn firması therefore.com, deciwatt.org, yakın zamanda Indiegogo’da 1,000 lambanın üretimi için hedef finansmanın üstüne çıktı.  Bu insanlık için önemli icada finansman bulmak zor olmayacak gibi gözüküyor. Aşağıdaki video bize proje hakkında daha fazla bilgi vermekte.

İş geliştiricilere göre, dünyada 1.5 milyar insanın ana elektrik akımına güvenli erişimi yok ve bu yüzden The GravityLight, büyük bir değişiklik yapabilir!

Siz Yürüdükçe Telefonunuz Şarj Olsun!

Kenyalı bir girişimci ince kristallerden oluşan, ayakkabı tabanına yerleştirilebilir küçük bir çiple,.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

  • Visit site
    Ocak 29, 2013 9:49 pmPosted 5 years ago
    fatih

    bu icat hakkında detaylı bilgi almak istiyorum tel.05399211167

    Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak