Sınav Kağıdı Okuyan Uygulama

İşte harika inovatif fikirlerden biri daha: Quick Key çoktan seçmeli kağıtları hızlı ve kolay okuma imkanı sunarak öğretmenlere boş zaman kazandırıyor.

GoSoapBox gibi mobil uygulamalar öğrencilerin sınıftaki performanslarını değerlendirebiliyor fakat öğrencilerin sınav kağıtlarını okuyamıyor oysa sınav kağıdı okumak çok meşakkatli bir iş. Sınav kurullarında test kağıtlarını okuyan yazılımlar var fakat öğretmenlerin böyle bir imkanı yok. Walter O Duncan tarafından oluşturulan Quick Key uygulaması akıllı telefon kameralarını tarayıcı olarak kullanılmasını sağlıyor. Öğrenciler çoktan seçmeli testte cevap anahtarlarına şıkları işaretliyorlar. Tarayıcı işaretli şıkları tarayarak sınav kağıdını okuyor. Ayrıca her kağıdın üzerinde her öğrencinin bilgilerinin yer aldığı QR kodu bulunmakta. Bu sayede o kağıt ile öğrenci eşleştiriliyor. Bir kağıdın okunması sadece birkaç saniye sürüyor ve notlar otomatik olarak veriliyor. Aşağıdaki video sistemin nasıl işlediğini gösteriyor:

Quick Key uygulaması yazılı ve kompleks sınavlar için uygun olmasa da çoktan seçmeli sınavlarda(testlerde) öğretmenlere zaman kazandırıyor. Böylece öğrencilere istenilen zaman aralıklarıyla test uygulama şansı doğuyor.

Eğitim sektörü yeniliklere ve yeni iş fikirlerine gebe bir sektör. Özellikle bu tarz inovasyonlara eğitimde oldukça ihtiyaç var. İnsanların hayatını kolaylaştıran böyle bir teknoloji diğer sektörlerde de verimliliği artırabilir.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.