Sanal Mağaza Açmak İstiyorum | Sanal Mağaza Nasıl Açılır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
sanal mağaza nasıl açılır

Sanal Mağaza Açmak

Sanal mağaza açmak istiyor ama nereden ve nasıl başlayacağınız, nelere dikkat edeceğinizi bilmiyor musunuz? Öyleyse doğru yerdesiniz.Sanal mağaza işinde başarılı olmak istiyorsanız, işte yapmanız gerekenler:

1. Ciddiye Alın

En önemli ilk adım, internetteki olasılıkları tamamıyle gözden geçirmektir. Eğer bunu elinizde yeterli kaynak olmadan yaparsanız, mağazanızı başlatamaz, sipariş de alamazsınız.  Öncelikle yapmanız gereken internet sitesinin ve siparişlerinin sorumluluğunu bir kişiye vermektir. Bazı arayüz programları sayesinde, sorumluluğu vereceğiniz kişinin çok fazla teknolojik bilgisi olmasına da gerek bulunmamaktadır, ancak ürünleri iyi tanımalı ve müşterilerin maillerine hızlı bir şekilde ( en geç 24 saat içinde ) geri dönüş yapabilmelidir.

2. İyi bir Strateji

İnternet üzerinde her mağaza birbiriyle yanyanadır. Öyleyse insanlar neden başka mağazalar varken sizden alışveriş yapsınlar ? İnternet üzerinde kazanmanızı sağlayacak 2 strateji vardır : En iyi fiyat ile satın ya da en Seçkin ürünü satın .

Bu iki kategoriden birisinde olmaya özen gösterin.

3. Yüksek Kalitede Bir Websitesi

Eğer düşük kalitede bir web sitesi kurarsanız, hiçbir şey satamazsınız. Gerçek hayatta nasıl dükkanınızın önü kirli ise müşteriler içeri girip, ürünlerinize bakmayacaklar ise, internet üzerinde de durum aynıdır. Profesyonel görünümlü internet mağazaları, web dizayn servisleri de sunmanız gerekir. Web sitenize düşük kaliteli resimler koymayın ve web sitenizi farklı internet arama motorları ile arayıp, nasıl göründüğünü test edin.

4. Sitenizi Basitleştirin

Alışveriş yapan kişiler, aradıklarını hızlı bir şekilde bulmak ve kolaylıkla sipariş verebilmek isterler. Bu yüzden, müşterilerinizin istedikleri ürünlere kolaylıkla ulaşabilmelidir.Sitenizi bu kriterlere uygun tasarlayın.

5. Online Alışveriş Yapın

İnsanların online alışveriş yaparken nasıl karar verdiklerini anlamanın en iyi yolu, kendinizin de online alışveriş yapmasıdır.

Bir web sitesinden alım yaparken, siteyi nasıl bulduğunuzu ve neden ondan sipariş vermek istediğinizi kendi içinizde değerlendirin.Başarılı e-ticaret sitelerinden çok şey öğrenebilirsiniz.

6. Muşterilerinize Güvence Verin

Eğer guvenmiyorsanız, bir web sitesinden alışveriş yapmazsınız.Muşterileriniz de yapmaz. Bir “gizlilik bildigesi,şartlar ve koşullar”  içeren bir bildirgeyi internet siztenize koymayı unutmayın. Müşterilerinize sipariş prosedürü, iade şartları ve ürünlerinizin detaylı açıklaması hakkında olabildiğince çok bilgi verin.   Ayrıca bir iletişim adresi , sokak adı vs. bildirmeyi unutmayın. Ayrıca bir email adresi veya telefon numarası da ihtiyaçları olduğunda ulaşabilmeleri açısından son derece önemlidir.

7. Sitenizin Promosyonunu Yapın

Eğer sitenizin tanıtımını yapmazsanız, fazla trafiğiniz olmaz. Sitenizi tanıtmanın pek çok farklı yolu bulunmaktadır.

Online metodlar : google’a ve internet sitelerine aylık reklamlar verebilirsiniz.Reklam verirken insanların dikkatini çekecek resimler kullanmaya da özen gösterin.

Off-Line metodlar : Mektuplarınıza, yazışmalarınıza, promosyon malzemelerinize, kargo kutularınıza web sitenizinin logosunu yerleştirebilirsiniz.

Her iki method da , optimum sonuç elde etmek için kullanılabilir.

8. Sitenizi Güncel Tutun

Eğer ziyaretçilerinizin, müşterilerinizin tekrar gelmesini istiyorsanız, sürekli sitenizi yenileyin. Temayı, şeklini değiştirin, daha fazla bilgi ekleyin, kataloglarınıza yeni ürünler ekleyin. Ayrıca özel fiyat ve promosyonlar da koyun. Ziyaretçilerden gelen geri dönüşleri ve notları değerlendirin.

9. İlk siz olun

İstatistiklerin de gösterdiği gibi her zaman rakiplerinizden önce internette yer almanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Eğer internette hiç rakibiniz yoksa, harekete geçmek için hiç beklemeyin.

10. Sabır

Normal bir dükkanda olduğu gibi açılışın ilk günü müşteriler hemen sizden bir şeyler satın almaya başlamayacaklardır. 2 veya 6 ay arası bir süre geçmesi gerekir. Hemen kara geçmeyi beklemeden internet siteniz üzerinde çalışmaya başlayın. Ancak satışlar başladığı zaman da yüksek taleplere karşılık verebilmek için hazırlıklı olun.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

  • Visit site
    Aralık 13, 2012 6:56 amPosted 5 years ago
    yasin köfteci

    güzel bir site insaları bilgilendiriyor ve yönlendiriyor

    Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak