Pedal Gücüyle Çalışan Sinema

Dünyadan çeşitli sektörlerden, benzersiz iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Bu seferki iş fikrimiz ise İngiltere’den.

Sinema sektöründe yenilikler bitmiyor. ABD’de filmin akıllı telefonlarla perdeye yansıtıldığı açık hava sineması ve İngiltere’de çöpe atılan buzdolaplarıyla inşa edilen açık hava sinemasını önceki yazılarımızda dile getirmiştik. Şimdi de İngiltere’de Magnificent Revolution’un Cycle-in Cinema’sında izleyenler bisiklet sürerken film izleme deneyimi yaşıyorlar. Bu sayede hem spor yapmış oluyorlar, hem de sinema için gerekli enerjiyi üretmiş oluyorlar.

Buna benzer bir şey birkaç yıl önce dansla oluşan enerjiyle işleyen gece kulübü örneğinde görmüştük. Magnificent Revolution’un Cycle-in Cinema’sında, izleyicilerin pedal çevirmesiyle elde edilen kinetik enerji sinemayı döndürüyor. İzleyicilerin bindiği bisikletin pedalı bir jeneratöre bağlı ve izleyiciler filmi cep telefonlarından dinliyorlar. Sinemaya giriş 5 sterlin buna içkiler ve atıştırmalıklar dahil.

Londra’da bulunan Magnificent Revolution bu projeyi yagınlaştırmak amacıyla 100 W’lık bisiklet jenaratörlerinin ve diğer ekipmanların satışını da yapıyor, aynı zamanda bu işi kurmak için gerekli bilgilerin alındığı bir kurs düzenliyor. 2013’te İngiltere’de Cycle-in Cinema’larının şubeleri açılacak. Siz de böyle ekolojik bir işe sahip olmak istemez misiniz?

Sizce başka ne gibi ilginç sinema konseptleri oluşturulabilir?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.