Masaj Salonu Açmak

Yoğun iş temposunda bitkin düşen insanları,güzel bir masajla rahatlatmak ve memnun etmek çok kolay.Oldukça stresli olan bu iş yaşamı,masaj salonu açma fikrini de epey cazip kılıyor.

Bir masaj salonu veya bağımsız bir masöz kariyerine başlamak, mesleki sertifikasyon ile profesyonel belgelendirme veya bunlara sahip personeli gerektirir. Eğitim sertifikalı masöz olmak için genellikle bir yıldan az eğitm lamanız gerekmektedir ve bunun maliyei 15 bin TL’yi geçmemektedir.

Gerekli belgeleri ve personeli tamamladıktan sonra salonunuzu açacağınız yeri belirlemelisiniz.Özellikle çok fazla insanın yaşadığı büyük siteleri tercih edebilirsiniz.Ya da iş binalarının olduğu,çalışan nüfusun öne çıktığı yerleri seçebilirsiniz.Böylece insanlar sizin salonunuza gelmek için de trafikte sıkıntı çekmemiş olur.Bu da size büyük bir artı kazandırır.

Ayrıca mobil olarak da hizmet verebilrsiniz.Müşterilerinizin evlerine giderek de masaj hizmeti vermeniz,müşteri kitlenizi büyük ölçüde arttıracaktır.

 

Maliyeti Ne Kadardır?

Masaj salonu açma maliyeti,dükkanın tipine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermesine karşın,yaklaşık 100 bin TL’den başlamaktadır.

 

Başarı İçin İpuçları

Masaj salonunuzun reklamını yaparken,sosyal medyayı çok etkin bir şekilde kullanmalısınız.Ayrıca kendinize bir websitesi oluşturarak daha çok insanın size ulaşmasını sağlayabilir.İnternet üzerinden de talepleri kabul edebilrsiniz.

 

[hana-code-insert name=’orta’ /]

[pro-player width=’530′ height=’350′ type=’video’]masaj salonu açmak için gerekli belgeler[/pro-player]

Tags:


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑