Elektrikçi Dükkanı Açmak İstiyorum | Elektrikçi Dükkanı Nasıl Açılır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
elektrikçi dükkanı

Elektrikçi Dükkanı Açmak

Elektrikçiler, yılların eğitimi ve deneyimi ile yeteneklerini birleştirmiş ustalardır. Kablo döşeme, elektrik bağlama, yeni evlerin yapılandırılması , eski evlerde elektrik tesisatının yeniden düzenlenmesi, alarm sistemlerinin kurulumu , ticari, endüstriyel , bireysel veya devlete ait binaların güvenlik kontrolu , elektirikçilerin belli başlı görevleri arasındadır. Oldukça geniş bir iş sahası bulunan elektrik sektöründe bir dükkan açarak yüksek getirili bir işe sahip olabilirsiniz.

Talimatlar

   • Belgeli olun . Çalışma izninizin yanısıra, elektrikçilik yapabilmek için gerekli diğer izin  , ehliyet ve ustalık belgelerine ihtiyacınız olacaktır. Bunu yanısıra sigortanızı da yaptırmayı unutmayın. Detaylar için bağlı olduğunuz belediye ile görüşebilirsiniz.
   • Bir müşteri kitlesi oluşturun. İşlerinize talep olacağını düşündüğünüz bir bölge belirleyin ve dükkanınızı oraya açın. Eğer fazla rekabet ile karşılaşmaz iseniz, müşteri bölgenizi daha da genişletebilirsiniz. Ancak uzakta yaşayan müşterilerinize daha yüksek fatura kesmeyi unutmayın.
   • Dükkanınızda satacağınız avize çeşitleri,aydınlatıcılar ve elektrikli ilgili her türlü parçaları sipariş etmelisiniz.Bunun için tedarikçi firmalarla anlaşma yapabilirsiniz.Anlaşma yapmadan önde birçok firmadan teklif alarak,sizin için en karlı olacak firmayı seçmelisiniz.
   • Elektrikçi hizmeti sunmak için ihtiyacınız olan çeşitli alet, edavatı da sipariş edin. Kablolar, bıçaklar, kesiciler, voltmetreler, bağlantı kabloları ve daha pek çok çeşit ekipmana ihtiyacınız olacaktır. Küçük bir kamyonet veya minibüs alarak içine ekipmanlarınızı yerleştireceğiniz raflar yapabilir, hem de muhasebe , fatura işlemlerinizi gerçekleştirmek için araçlarınızı koyabilirsiniz.  Minibüsünüzün dışına da işinizi, ustalık belge numaranızı ve telefonunuzu yazmayı unutmayın.
   • Bir web sitesi kurun ve iş kartları düzenleyin. İşinizin pazarlamasını yapmak için bir miktar bütçe ayırın.
   • Bulunduğunuz bölgedeki belediye veya devlet kuruluşları ile görüşün ve ihalelere katılmak için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini öğrenin. Ayrıca eski ihaleleri öğrenip, bunları gözden geçirin. Hiçbir zaman yapabileceğinizden, masraflarınızın tutarından ve projenin bitiş süresinden emin olmadan bir ihaleye fiyat teklifi vermeyin.
   • İşinizi karlı hale getirecek bir fiyat listesi oluşturun. Rekabet için fiyatlarınızı kırmayın. Bunun yerinde daha hızlı işlerinizi bitirerek, yüksek hizmet kalitesi ile diğer elektirikçiler ile rekabete girin. Örneğin evlere girerken ayakkabılarınızı çıkartın, ya da bir galoş giyin, müşterileriniz ile samimi bir iletişim kurun. Bu gibi uğraşlar, müşterilerinizin hoşuna gidecektir.
   • Bölgenizdeki diğer ustalar ile görüşerek, onlarla işbirliği yapın. Çevrenizdeki emlakçıları gezin. Kendinizi ve işinizi tanıtın, kartınızı verin. Çevrede iş ilanı panolarına ilanlarınızı yerleştirin.

Maliyeti

Elektrikçi dükkanı açma maliyetini etkileyen birçok değişken bulunmakta.Dükkanınızın konumu,büyüklüğü, yanınızda çalıştıracağınız usta ve eleman sayısı bunların başında gelmektedir.Ortalama bir elektrikçi dükkanı açma maliyeti 20.000-30.000 TL arasında değişmektedir.Kesin rakamlar için açmak istediğiniz dükkan ile bize gerekli bilgilendirme yaparsanız, uzmanlarımız sizin için maliyet hesaplaması yapacaktır.Bunun için iletişime geçmeniz yeterli.

 

İpuçları ve Uyarılar :

   • Ekipmanınızı ve aracınızı sipariş etmeden önce,  bir muhasebeci ile görüşerek, harcamalarınızı vergiden düşüp düşemeyeceğinizi öğrenin.
   • İşiniz ile ilgili her harcamanın bir kaydını tutun. Harcama yaptığınızda bunu not alın. Ofis araçları, minibüsünüzün bakımı vs.. gibi masrafları göz ardı etmeyin.
   • Dükkanızda aydınlatıcılarla görsel bir vitrin oluşturmanız sizi ve işinizi daha farkedilir kılacaktır.
   • Her işte olduğu gibi başarının en garanti yolunun, kaliteli hizmet ve memnuniyet olduğunu sakın unutmayın!

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

7 comments

 • Visit site
  Ekim 24, 2012 2:47 pmPosted 5 years ago
  mfs

  Elektrikçi dükkanı konusunda fikirlerinizi bekliyorum.Elektrik elektronik mühendisiyim serbest çalışmayı düşünüyorum.Bu tarz bi yer kurup inşaat ihalelerine teklif vermeyi düşünüyorum.Projesiyle birlikte herşeyiyle elektriğini alma fikrim var.Ne önerirsiniz

  Teşekkürler

  Cevapla
 • Visit site
  Ekim 28, 2012 9:07 amPosted 5 years ago
  kenant.

  Daha önce bu işi yapmadıysanız, yani proje taahhüt işinde çalışmadıysanız ve de bu işi bilen biri ile yapmayacaksanız kesinlikle girmeyin. Konu ile ilgili bir firmada bir kaç sene çalışmanızı öneririm.

  Çok tecrübe isteyen, yüzlerce farklı kaleme sahip, çok detaylı, zarara girmeye çok müsait bir dal.

  (8 yıldır bu işi iyi yapan, büyük bir firmada çalışıyorum. Çok sayıda AVM, hastane, idari bina yaptık. Projesi ve taahhütü dahil.)

  Cevapla
 • Visit site
  Aralık 9, 2012 8:09 pmPosted 5 years ago
  snn

  su anda sgk lı olarak gıda fabrikasında çalışmaktayım 9 yıldır elekrik işi yapmaktayım kendi işimi yapmak istiyorum ustalık belgem yok teknik lise diplomam var plc, hız kontrol cihazları, sıcaklık kontrol cıhazları ileri seviyede otomasyon işlerini biliyorum bulundugum şehirde piyasada bu yetkınlıkte insan cok az, yok diye bılırım sadece eksigim bina tesisatında biraz zayıfım insaatlarda yeni yeni akıllı ev tesisatı yapmaya basladılar yapan firmalarda yakın sehirlerden gelmektedir. dükkan acarsamda insaat işindde akıllı ev tesisatına yönelmeyi düşünüyorum nasıl bir yol izlemem lazım

  Cevapla
 • Visit site
  Aralık 22, 2012 11:04 amPosted 5 years ago
  patosman

  bir mesleği tek başına yapacaksan,en az%65 bilgin olması lazım.
  bilmediğini araştırarak öğrenebilirsin.
  öğrenmek için,işin uzmanının yanında 1 ay çay iç.(kahvehane de değil)(adamın çalıştığı ortama gir).
  adamın çayını iyi demleki,oda seni bilgisiyle demlesin.

  dip NOT:*SENİN BİLMEDİĞİNİ BİLENLER VAR*

  Cevapla
 • Visit site
  Ocak 9, 2013 10:09 pmPosted 5 years ago
  ilbey

  benim kalfalık belgem var ama elektrik işinde kendimi bu işi tek basıma yapabileceğime inanıyorum ev tesisatı kumanda ve otomasyon sistemlerinde baya bilgim var ve kendim küçük bi iş yeri açmak istiyorum açabilirmiyim veya neler yapmam lazım.. şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler

  Cevapla
 • Visit site
  Ocak 24, 2013 8:30 pmPosted 5 years ago
  Nakupendas

  Kendime ait cadde üzerinde 50m2 dükkânınım var. Elektrik malzemesi satan bir iş yeri açmayı planlıyorum, ustalık belgem yok fakat dış işlerinde bu vasfa sahip eleman çalıştırmayı düşünüyorum.
  Satış için elektrik malzemesi ve Dekorasyon için ne kadar para gerekir.

  Cevapla
 • Visit site
  Nisan 14, 2013 9:18 pmPosted 4 years ago
  kubilay

  elektirik dükkanı açmayı düşünüyorum bir arkadaşımla. Arkadaşım meslek lisesi elektrik bölümünü bitirdi, ben de iki yıllık elektirik bölümü okuyorum. Bir elektirik dükkanı açmak istiyoruz nasıl bir yol izleyelim açsak iş yapabilir miyiz ya da nasıl yaparsak daha iyi kazanç sağlarız lütfen bilgilendirin. Çok istiyoruz bu işi şimdiden teşekkür ederim 🙂

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak