Fast Food Dükkanı Açmak İstiyorum | Fast Food Nasıl Açılır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
fast food restaurant

Fast Food Dükkanı Açmak

Ekonominin gidişatı nasıl değişirse değişsin,pek çok kişi fast food restaurantlarını tercih etmeye devam ediyor.Fast food yeme alışkanlığının her geçen gün artmasının da bunda büyük payı var. Kendi restaurantınızı açmayı, her zaman hayal etmiş olabilirsiniz, ancak bu oldukça iddialı bir girişimdir. Başarılı olmak istiyorsanız bazı noktaları akılda tutmanızda yarar var.

Nasıl Başlanır?

1-Fast food cafenizi açmak veya bayilik almak ve onu en az iki yıl sürdürmek için yeterli miktarda birikiminiz olduğundan emin olun. Başarı her zaman çabuk gelmez. İşlerinizin beklendiği kadar hızlı büyümemesi muhtemeldir.Her koşulda, binanızın kirasını, sigortanızı, çalışanların maaşlarını , gerekli ekipmanı karşılayabiliyor durumda olmanız gerekecektir.

2-Herşeyi yerli yerine oturtmaya başlayın. Gerekli sağlık izinlerini öğrenin ve iş izninizi alın.İyi bir iş planı hazırlayın, uzun ve kısa dönem hedeflerinizi belirleyin, maliyetlerinizi, bütçenizi, pazarlama stratejilerinizi çıkartın.

3-Başarılı bir isim yapmış fast food restaurant zinciri ile bayilik yolu ile anlaşma yapmayı değerlendirin. Bu şekilde paranızı, kar etme olasılığı daha yüksek bir işe yatırmış olursunuz. Bu yol daha pahalı olacaktır ancak kredi almayı düşünüyorsanız, kredi almanız daha kolaylaşacaktır.

4-Eğer bağımsız bir fast food restaurantı açmayı düşünüyorsanız, öncelikle restaurantınızın konseptini ve hangi tip müşteri kitlesine hitap etmek istediğinizi belirleyin. Restaurantınızın imajına karar verin, eğer fast food sektöründe akılda kalır olmak istiyorsanız, farklı bir şeyler yapmanız gerekecektir.

5-Restaurantınızda ne tip yemek satmak istediğinizi kararlaştırın. Örneğin meksika yemekleri, hamburger, pizza ya da çin yemeği mi satmayı düşünüyorsunuz ? Kolay anlaşılır bir menü hazırlayın ve rekabetçi  fiyatlar verin.

6-Çalışanlar ile iş görüşmeleri yapmaya başlayın. Eğer restaurantı siz yönetmek istemiyorsanız,  bu konuda deneyimli ve başarılı bir kişiyi işe alın. Ancak bunun yerine becerikli, öğrenmeye açık , çalışkan, sektöre yakın birkişiyi de yönetici olarak işe almayı düşünebilirsiniz. Çalışanlarınıza takip etmelerini istediğiniz yüksek standartlara sahip olduğunuzu hissettirin.

7-Fast Food restoaurantınızı pazarlayın. Gazete veya yerel medyaya ilanlar verebilir, çeşitli promosyonlar organize edebilirsiniz. Fast food sektöründe rekabet oldukça yüksektir, bu sebeple restaurantınız için oldukça yaratıcı olmalı, isminizi duyurmalı ve sıkı bir rekabete girmeye hazır olmalısınız.

Açma Maliyeti

Fast food işletmesi açmanın maliyeti oldukça değişkendir.Restaurantınızın büyüklüğü, konumu, türü, tasarımı, çalıştıracağınız işçi sayısı gibi faktörler maliyeti doğrudan etkilemektedir.Açacağınız işletme ile bize ayrıntılı bilgi sunarsanız, uzmanlarımız sizin için maliyet hesaplaması yapacaklardır.Bunun için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

3 comments

 • Visit site
  Ocak 20, 2013 3:12 amPosted 5 years ago
  ercan efe

  mrb.İzmir bayraklıda kendine ait bi dükkanım var ve anacadde olmasada yine yol üstü ve dükkanın arkda tarafında kalan enaz 1000 dairenin olduğu apartman blokları var fakat gündüzleri pek canlı bi yer deil sabahları işe giden yoğun ve akşam iş dönüşleri sanırım memur mahallesi gibi bişi ensaf pek yok vede paket sipaşi getirecek bier yok ben kendi dükkanım olması sebebini de düşünüyorum kira yok yani burada kokoreç anadal olarak bi işletme düşünüyorum ama bunun yanınada menü zenginliği açısında ızgara köfte,çig köfte en önmlisi midye dolma koymayı düşünüyorum tahminlerim işin paket siparişin daha yoğun olma ihtimali bi danışmak istedim bide en önemlisi belediyeni ruhsat verirken kokareç için özel yatırımları varmı daha önce pidde salonu açmak istedim belediye ruhsat vermedi dükkanın 250 mt kare ve baca olması gerektiğinden

  Cevapla
 • Visit site
  Şubat 9, 2013 7:33 pmPosted 5 years ago
  OSMAN MERT

  iyi çalışmalaar fast food bayilik almak istiyorum
  yerimiz:arnavutköy kiptaş çarşısı cadde üstü ve otopark sorunu yok
  no:1548
  0532 166 80 28

  Cevapla
 • Visit site
  Mart 1, 2013 6:10 pmPosted 4 years ago
  fatma aydın

  fast food dükkanı açmak istiyorum hamburger menüleri üzerine maliyeti öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak