Evde Çiçek Yapımı İşi | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
evde çiçek yapımı

Evde Çiçek Yapımı İşi

Bahar çiçekleri ile dolu bu saksı tam da evde iş yapmak isteyenler için oldukça güzel bir alternatif. Bu çiçek saksısını evinizde 6 basit adımda oluşturarak pazarlayabilirsiniz.

Malzemeler :

   • Bahçeden ince dallar ,
   • 12’lik ölçekte küçük bir saksı,
   • Dar bir kurdela,
   • Makas,
   • Sünger veya oyun hamuru,
   • Yapıştırıcı ( tutkal) ,
   • Kurutulmuş bahar çiçekleri

Hazırlık :

Tutkalınızı, içine parmaklarınızı rahatça sokup alabileceğiniz şekilde bir küçük tabağa dökün. Çalışma alanınızı , dökülen parçalar ve tutkaldan korumak için bir örtü veya kağıt kullanın. Oyun hamuru veya süngerinizi kullanarak, çiçek saplarının kuruması için sabitleyin. İnce dalların uçlarına biraz tutkal sürün, doğru miktarda tutkal kullanmak son derece önemlidir, aksi takdirde çiçekler doğru bir şekilde yapışmayacaktır.

Nasıl Yapılır?

Tutkalınız hala ıslak iken kurutulmuş bahar çiçeklerini tabağın içine koyun, ince dalları üzerinde tutarak , tutkal dolu tabağı sallayın. Bu şekilde kurutulmuş bahar çiçeklerinin tamamı tutkal ile kaplanacaktır. Dallardan tutarak, kurutulmuş bahar çiçekleri sanki bir pamuk şekermiş gibi çıkartın. Çıkartırken çok fazla çevirmemeye çalışın. Çiçek gövdelerini oyun hamuruna veya süngerinize kuruması için yaklaşık 20-30 dakika önce yerleştirin. Tam istenen kaplama şekli elde edilene kadar, bu işlemi defalarca tekrar edebilirsiniz. Oyun hamurunuzdan, ya da süngerinizden bir miktar da saksınıza yerleştirin. Kurdelanızı 1 cm`lik şeritler halinde kesin. Kurdelanın sonunu birkaç noktadan keserek yaprak görüntüsü oluşturabilirsiniz. Son olarak kuru dalları, yaprakları bir araya getirerek , son şeklini verin. Bir iğne ya da benzeri bir malzeme ile şekillendirme yapabilirsiniz. Tamamladığınız zaman saksınızı uygun bir yere koyun ve yenilerini yapmaya başlayın.

 

Nasıl Pazarlanır?

Ürünlerinizi, internet üzerindeki senyapsensat.com, 10marifet.org, gittigidiyor.com, sahibinden.com, ebay.com, ilan.elookat.com vb. sitelerden pazarlayabileceğiniz gibi kendi sitenizi açarak da pazarlamasını yapabilirsiniz. Ayrıyetten hediyelik eşya dükkanları ve çiçekçiler ile anlaşma yapmanız mümkün.

Evde Yapılacak İşler

Bu işler sayesinde,evinizin rahatlığında çalışarak para kazanabilirsiniz.Üstelik herhangi.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak