Evde Çalışarak Para Kazanmak | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
evde iş arıyorum

Evde Çalışarak Para Kazanmak

Siz de evinizden yürütebileceğiniz bir iş mi arıyorsunuz?

Belki siz de, hergün saatlerce trafikte işinize gidip gelmekten yoruldunuz ve evden yürütebileceğiniz bir işe sahip olmak istiyorsunuz. Ya da evde bakmak zorunda olduğunuz bebeğiniz sebebi ile evden dışarı çıkmadan, esnek çalışma saatlerine sahip, evden para kazanabileceğiniz bir iş arıyorsunuz.

Evden kendi işinizi nasıl yapacağınıza dair pek çok soru olsa da, ilk soru “evde nasıl bir iş yapacak olduğunuzdur“.

Bu basit gibi görünen soruya cevap vermek, işinize başlamanız için atılması gereken en zor adımlardandır.

 

Kişiliğinizi Belirleyin

Nasıl bir karaktere sahipsiniz? Çevrenizde pek çok insan olmasını mı , yoksa yalnız başınıza olmayı mı tercih edersiniz?  Evden çalışmaya başladığınız zaman, tek başınıza, yalnız bir çalışma içerisine girersiniz. Eğer sosyal bir kişiliğe sahipseniz, bu durumda pek çok insan ile iletişime girmenizi sağlayacak bir iş fikri bulmanız gerekecektir. Parti planlama veya organizasyon düzenleme gibi işler evden çalışarak yapılabileceği gibi, sürekli insanlarla da iletişim halinde olmanızı gerektiren işlerdir.

Yazarlık, matbaa provasını düzeltme ve araştırmacılık orta derecede, el sanatları ile uğraşmak ise çok daha fazla yalnızlık gerektiren işlerdir.

Saatlerce evinizden bu iş ile ilgileniyor olacağınız için, kişilik ve karakterinize uygun bir iş bulmak son derece önemlidir.

Organize misiniz, yüksek motivasyona sahip misiniz? Vade, son teslim günü gibi zaman sınırlarını sever misiniz yoksa nefret mi edersiniz? Tüm işlerin bir vade tarihi bulunmaktadır ancak bazılarında ise bu çok daha kritiktir (örneğin bir düğün organizatörü düğün pastasının zamanında gelip gelmeyeceğinden son ana kadar asla emin olamaz) , buna rağmen bazı işler ise çok daha esnektir. Karakteriniz hangi tarza daha uygun ise  işiniz de , müşterileriniz de buna uygun olmalıdır.

 

Gereken Yetenekler

İşinizde kullanabileceğiniz hangi yeteneklere sahipsiniz? İyi bir muhasebe bilgisine,bireysel mali durum ve kredi analiz bilgisine sahip olabilir ya da ingilizcede iyi bir seviyede olabilirsiniz.

   • İşinizde kullanabileceğiniz hangi yeteneklere sahip olduğunuzu belirleyin.
   • Belli başlı ana noktaları gözden geçirin: Yazmak, organize etmek, yönetmek, teknik yetenekler, yaratıcılık.
   • Geçmişte neyi yapmaktan gerçekten keyif almıştınız? Bunu evden bir iş kurmak ve para kazanmak için nasıl kullanabilirsiniz?
   • Örneğin, evde temizlik yapmaktan zevk alan bir kişi misiniz? Eğer öyleyse  bir temizlik işi sizin için uygun olabilir.

Esneklik:

Bu işe adayacağınız ne kadar zamanınız var ? Sadece iş saatleri içerisinde mi uygunsunuz yoksa haftasonları ve akşamları da çalışabilir misiniz? Bazı işler diğerlerine göre çok daha fazla esneklik ister.

Mesela ders verenler, çocukların okula gitmediği her zaman ders vermek için uygun olmak zorundadırlar. Haftasonları, bayramlar, akşam saatleri vs.Sizin esnekliğiniz, işinizin gerektirdiklerine ne kadar uyuyor ?

 

Yatırım

Evden çalışmanın bir diğer avantajı ise, gerektirdiği mali bütçenin, bir ofis açmanız durumunda gerekenden çok daha az olmasıdır. Ancak her şekilde, tüm işler bir miktar para ve zaman yatırımı gereklidir.Peki siz, evden bir iş başlatmak için ne kadar bir bütçeye sahipsiniz ?

Ek bir eğitim almanız ve iş kolu hakkında sertifikalı olmanız gerekecek mi ( mali danışman  ) ya da kredibilitenizin onaylanabilmesi için üye olmanız gereken birtakım kurumlar bulunuyor mu ?

Tüm bu profesyonel hazırlık masraflarının yanısıra, evdeki ofisinizi kurmak için de bazı masraflarınız olacaktır. Bir süreliğine belki de mutfaktaki masada çalışabilirsiniz ancak düzgün bir ofisin dizaynı ve kurulumu son derece önemlidir. Ofis mobilyalarınız, dekorasyonunuz, depolama alanınız ve ofis ekipmanınız için iyi bir bütçe çalışması ve planlama yapmanız gerekebilir.

Evden Para Kazanmanın Yolları

İşsizlik günümüzün en büyük sorunlarından birisi, buna karşılık pek çok kişi kendini.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak