Evde Balon İşi | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
balon dekorasyonu

Evde Balon İşi

Balonlar, hemen hemen her türlü kutlamada kullanılırlar, ticari açıdan müşteri cezbetmek için, bir mağazayı süslemek için ya da hediye olarak her zaman karşımıza çıkarlar. Eğer balonlarla eşsiz kombinasyonlar yaratmak konusunda beceriniz varsa ve kendi başınıza çalışmaktan keyif alıyorsanız, o zaman balon işine başlamayı düşünebilirsiniz. Evinizden kolayca yürütebileceğiniz ve örnek çalışmalarınızı depolayabileceğiniz bir alan  ve onları fotoğraflayabileceğiniz ufak bir stüdyonuz varsa kesinlikle bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Aşağıdaki talimatları dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Nasıl Başlanır?

1) Yeni balon işiniz için eğlenceli ve akılda kalan yaratıcı bir isim bulmalısınız. Bulunduğunuz çevrede bulunan resmi memurlarla iletişime geçerek, onlara evden yürüteceğiniz balon işine başladığınızı bildirin. Yerel birimler sizden iş için kayıt olmanızı ve lisans almanızı isteyebilirler. Mutlaka bir vergi numarası almalı ve sonrasında gelirinizden gerekli orandaki vergiyi resmi olarak yatırmalısınız ve mesuliyet sigortası almalısınız.

2) Balon işiniz için internette bolca gezinerek orijinal fikirleri araştırın. Balonlardan hayvan şekilleri, çiçek buketleri yapmayı gösteren videoları izleyin. Ek olarak şekilli balonlardan oluşan hediye sepeti yapabilir, dönemsel ve tatil periyotlarına yönelik farklı ürünler hazırlayabilirsiniz.

3) Evinizde, yeni işinizi yürütebileceğiniz şekilde değişiklikler yapmalısınız. Balonlarınızı ve diğer malzemelerinizi koymak için raflara ihtiyacınız olacak. Fotoğraflarını çekebilmek için iyi ışıklandırılmış bir alana ve çalışma masasına da ihtiyaç var. Bilgisayardaki çalışmalarınız için ayrı bir oda ve resmi evrakları, makbuzları broşürler ve müşteri bilgilerinin olduğu klasörlerinizi koyabileceğiniz bir çekmeceli bir dolap olması tertipli bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

4) İşinizde gerekli olacak tüm malzemeleri tedarik edin. Bir Helyum tankı, sıcak uhu tabancası, hava pompası ve birçok farklı renk ve boyutta envai çeşit balon gerekecektir. Ayrıca, kurdeleler, fiyonklar, konfetiler, kağıt şeritler, bayrak ve renkli etiketler de almak isteyebilirsiniz. Elbette bu ürünleri alt alta koyup topladığımızda ciddi bir miktar tutacaktır, o yüzden indirimli alabileceğiniz mağazalara bakmalı ya da internet üzerinden sipariş vermelisiniz.

5) Balonlardan oluşan karakterler yaratın. Kaliteli fotoğraflarını çekerek çok çekici broşürler oluşturun. Online balon mağazalarına göz atarak fiyat skalalarını inceleyin ve kendi ücret politikanızı oluşturun.

6) Bilgisayarınızda Word ya da benzer bir programla işiniz için faturalarınızı oluşturun., hesap tutmak, ödemeleri almak ve müşteri siparişlerini daha kolay kabul etmek için satıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Bununla beraber maliyetlerinizi azaltmak için ödemelerinizi kredi kartı, PayPal ile temin edebilirsiniz.

7) Ve elbette sıra müşterilere geldi. Velinimetleriniz için kütüphanelere, yerel market ve dükkanlara, kreşlere, çocuk mağazalarına broşürler bırakın. Yerel fuarlara katılarak broşürlerinizi mümkün olduğu kadar çok insana ulaştırın. Uygun maliyetli reklamlar verebilirsiniz. Bir web sitesi satın alın ve bu site üzerinden pazarlama faaliyetlerinizi yürütün. Yerel organizasyonlara bağış yapabilir, ya da ilçenizdeki çocuklara yönelik bazı hayır işlerinde siz de ücretsiz olarak projenizle yer alarak adınızı duyurabilirsiniz. Bol kazançlar!

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

Bir iş planı yapan insanların ellerindeki sermaye farklı farklıdır. Bugün biri 100.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak