Satış Ortaklığı İle Para Kazanma | Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır? | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
internetten para kazanmak

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Birçok firma ve webmaster online satışlarını artırmak için ortak programlar kullanıyorlar ve bu ortak kullanılan programların bir çoğu da ücretsiz. Siz, üyelikle hizmet veren bu programlara kayıt olduğunuz zaman yalnız sizin adınıza yönelik bir ID tahsis ediliyor. Bu üyelik linki ürününüzün pazarlamasını yapmak üzere kullanılıyor. Bir ziyaretçi size bağlı bu link üzerinden bir ürün satın aldığında siz de kendi komisyonunuzu alıyorsunuz.

Aşağıdaki adımları takip ederek siz de satış ortaklığı işine başlayabilir, kendi yapacağınız satışlardan güzel paralar kazanabilirsiniz.

Üyelik Programlarını Araştırın:  Hangi ürünlerin en popüler olduğunu ve satış oranlarını araştırın. Satıcının websitesini ziyaret ederek satış rakamlarını kontrol edin. Çevrim oranı olarak yüzde 5 oldukça makul. Bu demek oluyor ki, sitenizi ziyaret eden her 100 kişiden 5’i sipariş verecektir.

Ortak satış programlarına üye olun: Siz her ay daha fazla müşteri getirdikçe, payınızı artırmayı teklif eden programları seçin.

Web Sitesi Üzerinden Üyelik Programının Tanıtımını Yapın:Eğer bir web sitesi oluşturarak üyelik programınızın tanıtımını yaparsanız; potansiyel alıcıları yönlendirme açısından daha fazla seçeneğiniz olur. Bu konuda uzman websitelerini ziyaret ederek, kendi web sitenizi dizayn etmek için fikir alabilirsiniz.

Web Sitenizin İçeriği Konuyla bağlantılı olsun: Örneğin sizin bağlı bulunduğunuz firma e-kitap satıyorsa, siz de bu kitapla ilgili bir değerlendirme yazısı yazabilirsiniz ya da satış sitenize bir bağlantı linki ekleyerek her kitap için YouTube’da bir video oluşturabilirsiniz.

Web Sitenize Hedeflenen Sayıda Ziyaretçinin Ulaşmasını Sağlayın:Üyelik komisyonu kazanabilmek için web siteniz için hedeflenen ziyaretçi trafiğini oluşturmalısınız. Web siteniz ne kadar ziyaret edilirse, siz de o kadar çok satış yaparsınız. Kısa zamanda hedeflenen ziyaretçi trafiğini yakalamanın pek çok yolu var. Pay-per-click (tıklama başına ödeyerek) reklam bunlardan sadece biridir. Bu şekilde reklam programlarıyla sitenize gelen ziyaretçi sayısını artırabilirsiniz. En fazla rağbet gören iki PPC reklam programı Google Adwords‘tür. Bu tür programlar, seçtiğiniz anahtar kelimelerden en üst sırada yer alanlara teklif verebilmenizi sağlar.  Birisi, sizin PPC arama motorundaki anahtar kelimenizle eşleşen bir arama yaptığında ve ara butonuna bastığında, sizin aynı içerikteki reklamınız arama sonuçlarında gözükür. Eğer ziyaretçi sizin reklamınız aracılığıyla web sitenize tıklarsa, siz teklif verdiğiniz rakam üzerinden ücretlendirilirsiniz. Ayrıca tıklama başı reklam programları reklamınızı, aynı içerikteki farklı sitelere de yönlendirecektir.

Makale Pazarlaması:Ürünleriniz ile ilgili bir makale yazın ve kaynak kısmında websitenize link verin ve önemli yerlerde yayınlayın. Daha fazla ve devamlı ziyaretçi trafiği için daha fazla makale yazmalısınız ancak makalelerinizin kalitesine özen göstermelisiniz. Her hafta yeni bir makale yayınlamaya çalışın. Bu alışkanlığı bir yıl boyunca sürdürürseniz, kamyon dolusu ziyaretçi elde edebilirsiniz.

Forumlarda Mesajlar Yayınlayın:Toplumsal forumlarda, mesajın altına imzanızı atarak ve websitenize link vererek mesajlar yayınlayın. Forum profilinizin, imza seçeneği ile birlikte web sitenize link içerdiğinden emin olun. Bu iş için internette forum sitelerinde gezinmeye birkaç saatinizi ayırmalısınız. Sorular sorabilir, bilgilendirici mesajlar yayınlayabilirsiniz. Diğer insanların sorularına ya da mesajlarına vereceğiniz yardımsever cevaplar sizin konumunuzu belirginleştirecektir.  Ne kadar insan size güvenirse, linkinizi o kadar fazla tıklayacaklardır.

Youtube’da Ürün Hakkında Videolar Yayınlayın:  Bu video yayınları, ürününüzün avantajlarını gösterdiğinden, kullanıcılarda güven inşa etmenin en hızlı ve efektif yoludur. Google, Youtube’a sahip olduğundan videolarınız google aramalarında üst sırada çıkabilir. Hatta videonun altına link ekleyerek müşterileri sizin linkinize tıklama konusunda teşvik edebilirsiniz de.

Ne Kadar Kazanırım?

Kazancınız sitenizi ziyaret eden kişilere göre ve satış ortaklığı yaptığınız firmaya göre değişkenlik gösterecektir.Bir yıl süren sıkı bir çalışma sonrasında, aylık ortalama 1.000-2.000 TL gibi rakamlar kazanmanız mümkündür.Daha ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Ek Gelir Sağlayacak İşler

Fatura ödemelerine de gitse, seyahat için de harcansa her ay ek gelir.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak