Dünyanın En Pratik Kondomu

Pronto, kondomları dört saniyeden kısa bir sürede takmak için patentli bir aplikatör kullanıyor.Şirket şimdi dünyaya açılmayı hedefliyor.

Güney Afrika’da dünyanın herhangi bir yerine göre çok daha fazla sayıda AIDS hastası ve HIV taşıyıcısı var, mucit Willem van Renburg daha fazla sayıda insanın kondom kullanması için piyasadaki modellere göre daha hızlı ve kolay takılabilecek bir kondoma ihtiyaç duyulduğunu fark etti. Bir kaç yıllık çalışmanın ardından Prontoyu ortaya çıkardı. Özel bir aplikatör vasıtasıyla dört saniyeden kısa bir sürede takılabilen bir kondom. Pronto markalı kondom, artık dünya çapında pazarlanıyor.

Willem, Metropolitan Life Ltd.’den finansal destek alarak bu işe girişti ve birkaç teknoloji firmasının yardımıyla ilk gerecini oluşturdu bunun patentini alarak buluşunu dünyaya pazarlamaya başladı. Kondom ilk olarak 2006’da piyasaya sürüldü, bir iç  folyo paketin içinde bulunan kondomun -aplikatör bu paketin içinde- bir de dış koruyucu ambalajı var. Kondomu kullanmak için kullanıcı bir hareketle folyo paketi iki yanından baş ve işaret parmakları arasında tutar, paketi ikiye ayırır, aplikatörü çeker, kondomu takar ve aplikatörü kondomdan ayırır. Sevgililer gününde Güney Afrika’da yeniden piyasaya sürülecek ürünü test etmek ve geliştirmek için çalışmalar devam ediyor ve ardından uluslararası distribütör arayışlarına girilecek.

M&C Saatchi Abel Pronto için güzel bir pazarlama kampanyası başlattı, Pronto’nun amacı pazarı ve alt yapıyı bilen şirketlere distribütörlük vermek. İlk distribütörlük gerekli tüm pazarlama materyalleri ile beraber İsviçreli bir şirkete verildi. Aşağıdaki video Pronto’nun nasıl kullanılacağını gösteriyor:

AIDS dahil cinsel yolla bulaşan hastalıklar tüm dünyayı etkileyen ciddi bir problemdir. Pronto distribütörlüğü sizin bölgenizde de faydalı ve karlı bir yatırım olabilir mi?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.