Dünyanın En İlginç 10 Parfümü

Parfümler popülerdir ve talep görür. Ancak parfüm piyasasındaki rekabet o kadar şiddetli ki, yeni bir kokuyu pazarlamak gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Bazı zamanlar kozmetik firmalarındaki girişimciler, gerçekten oldukça garip parfüm fikirleri ile karşımıza çıkıyor ki onlar bu fikirlerinin rakipleri arasından sıyrılmalarına yardımcı olacağını düşünürler. Elbette ki fark edileceklerdir ancak bu ürünlerin ne kadar karlı olacağı ise şüpheli.

Bu günkü bölümümüzü, saçma sapan parfüm fikirlerine ayırdık ancak bunları kimler hayata geçiriyor merak ediyoruz doğrusu.

 

1) Şişman Elektrikçi: Eğer sürprizle bize hayatın hediye ettiği en büyük hediye ise, o vakit Etat Libre d’Orange en iyi hediye veren olacaktır. Başka hangi marka, bir parfümün isminin Şişman Elektrikçi olmasına karar verir ki? Bu parfüm yeni bir koku olarak, 70’lerde New York’ta yaşayan bir jigolonun maceralı hayatının gerçek hikayesinden ilham alınarak geliştirilmiş!

2) Vulva – Orijinal Parfüm: Bu parfüm aslında 2 ml’lik küçük bir şişede yağ benzeri bir sıvı barındırıyor. Tasarımcılar parfümlerinin gerçek bir parfümden ziyade vajinal bir koku olduğunu iddia ediyorlar. Bu kokuyu kullananların kullanmayanlara göre daha çok  tercih edildiği öne sürülüyor.

3) MacBook Pro : Eğer Apple ürünlerine takıntılı arkadaşlarınız var ise ve onların bu cihazları düşünmeden 5 dakika bile geçiremediğini biliyorsanız, bu ‘açığa’ çözüm bulunduğunu iftiharla duyururuz. Birisi, bu tutkuyu zirveye taşıyor. Bu kimseler, cihazın güzelliği takdir etmek için satın alıp kullanmanın yeterli olmadığı görüşündeler, kimi zaman Macbook gibi kokmalısınız.

4) Kenevir Parfümü: Birçok insan hatta hafif uyuşturucuları kullanmayanlar bile kenevir kokusundan pekala hoşlanabilirler. Çok güçlü bir koku, tatlı ve rahiyalı. Parfüm tasarımcıları kenevir kokusunun içmeden kafa olmak isteyecekler için mükemmel bir seçenek olduğuna inanıyorlar.

5) Para Kolonyası (Unisex) : Kıyılmış gerçek USD kağıt paraların içinde paketlenen likit para. Kokunun temelini pamuk, ipek ve keten oluşturuyor ve zenginlik gibi kokuyor?

6) Play – Doh Parfümü: Eğer anaokulunda okuduğunuz zamanlara dönmek istiyorsanız, o vakit bu koku en azından çocuklarınızın hislerine yaklaşmanızı sağlayacaktır. Koku insanları başka bir zamana ve mekana geri götürmeli ve kuş kadar özgür oldukları çocukluklarına dönmelerini sağlayabilmeli. Tasarımcılar, birçok mutlu çocukluk anısının play-doh oynananlar olduğuna inanıyorlar.

7) Cenaze Evi Parfümü: Demeter firması, aslında parfümlerine böyle acayip isim koymayı düşünmediklerini belirtti. Firmanın temsilcileri yeni bir parfüm geliştirdiklerini ve sonrasında birisinin bu kokunun büyükbabasının cenazesini hatırlattığını söylediğini ekliyor. Herkes fikri beğenmiş ve böylece bu garip parfüm doğmuş.

8) Burger King’den Alev Parfümü: Burger King, dükkanlarında satılmak üzere bir parfüm geliştirdi. Tasarımcılar parfümün kızarmış etin cazibeli kokusundan oluştuğunu söylüyor. Tüm parfümler elbette ki baştan çıkarıcı olmayı amaçlar ancak tahminimizce ızgara et kokusu birini cezbetmek için iyi bir tercih olmayacaktır.

9) Pizza Hut Kokusu: Pizza Hut’ın Kanada departmanı sahipleri işlerini daha ileri götürmeye kara verdiler ve klasik pizzadan farklı bir şey yapmaları gerektiğini düşündüler. Bir parfüm fikri çekici gözüktü. Testler esnasında peynirin iyi kokmadığını görerek şaşırdılar ve uygun kokuyu bulana kadar birçok versiyon yapmak zorunda kaldılar. Tasarımcılar, kokunun fırından taze çıkmış ekmek kokusu olduğunu söylüyorlar ancak bir insanın yemek, hatta peynir aromalı yemek kokmak isteyebileceğini ekip olarak düşünmüyoruz.

10) Rock’n Roll Kolonya Spreyi: Tüm gece rock&roll yapmak istiyoruz ama öyle kokmak istemiyoruz. Bu kolonya bunu başaramasa da listeye girmeyi başarıyor!

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.