Arkadaş Kiralama Hizmeti

Daha önce Japonya’dan birçok ilginç iş fikrini sizlerle paylaştık ve sanırım daha çok kez paylaşmaya devam edeceğiz. Japonlar ilginçliklerinden vazgeçmiyor. Şimdiki iş fikrimiz ise, arkadaş kiralama hizmeti.

Arkadaş edinmek sanıldığı kadar kolay değildir fakat Japonya’da erkek ve kadınların işi gerçekten çok zor. Ülkenin en büyük gazetesinde çıkan bir habere göre bazı insanlar arkadaş bulmakta çok zorlanıyor ve arkadaş aramak yerine arkadaş kiralama sitelerinden bir arkadaş kiralıyorlar.

Yomiuri Shimbun gazetesinin düzenlediği bir ankete göre her geçen gün daha çok sayıda insan arkadaş edinmede zorluk yaşadığından, yalnız görünmemek ve yaşıtlarının kendileriyle alay etmemesi için kendisine arkadaş kiralıyor. Tokyo’da bulunan Client Partners Şirketi “Bir etkinliğe gittiğinizde sizin fotoğraflarınızı çekmek”, “Herhangi bir alışveriş kuyruğuna sizin yerinize girip beklemek” ve en popüleri “Sizin kiralık arkadaşınız olmak” gibi hizmetler veriyor.

Dolgun bir ücret ödeyerek hiç tanımadığınız birini (kadın veya erkek) kendinize arkadaş olarak seçiyorsunuz. Bu eğlenceli bir gece için pek de iyi bir çözüm değil fakat müşterilerin yalnızlığınıza, sürekli reddedilmeye ve yaşıtlarınızca hor görülmeye son verdiği kesin. Client Partners şirketinin temsilcilerine göre şirket ayda on adet arkadaş kiralıyor, arkadaş kiralayanların çoğu kendilerine güvenlerini tamamen kaybetmiş Japon gençleri.

Client Partners için çalışan Abe Maki “Bu insanlar kendilerine değer vermedikleri için diğer insanların kendileri hakkında ne düşündüklerine çok önem veriyorlar. Yine bu kişilerin çok sayıda online arkadaşı var. Çünkü online arkadaşlıkta insanlarla tek yönlü iletişim kuruyorsunuz ve onlar sizi göremiyor.” Kuoichi, bu kişilerden biri. Kuoichi, muhabirlere arkadaş kiralama şirketinde edindiği deneyimi anlatmış: geçen yaz popüler bir dans kulübüne gitmek istemiş fakat tek başına gitmeye çekinmiş ve arkadaşlarını davet ettiğinde hayır yanıtını almaktan yorulmuş. Bu nedenle Client Partners’ı arayarak onlara, daha önce hiç karşılaşmadığı iki kızı arkadaş olarak kiralamak için 30 bin yen (344 $) vermiş. Bu ücret Kuoichi’nin bütçesinde büyük bir delik açmış fakat buna değdiğini söylüyor. Üçü birlikte kulüpte çok iyi vakit geçirmişler ve sonrasında sabaha kadar bir restaurantta sohbet etmişler. Genç adam “Sizi koşulsuz, şartsız kabul etmeleri çok büyük bir rahatlama. Yalnızlığım kayboldu.” diyor. “Kalbinizin kırlması yerine paranızın kaybolması daha iyidir.

Eğer merak ediyorsanız söyleyelim, bu ilginç hizmette cinsellik kesinlikle bulunmuıyor. Bu hizmet yalnızlık çeken Japonlar’ın gidecekleri yerlerde yalnız görünüp garipsenmemeleri için onlara eşlik edecek birilerini bulmaktan ibaret, bundan fazlası yok. Bu sıradışı iş imaj meselesiyle ilgili ve Client Partnes gibi şirketler için mükemmel bir iş fikri. Siz “Ben birine arkadaşlık için para ödemek yerine yalnızlığı tercih ederim bu çok onur kırıcı” diyor olabilirsiniz fakat belli ki böyle düşünmeyenlerin sayısı da oldukça fazla.

Bu başarılı iş fikrini Türkiye’ye uyarlamak isterseniz iş hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑