Denizcilik Sektörü İş İmkanları | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
denizcilik sektörü iş imkanları

Denizcilik Sektörü İş İmkanları

Denizcilik alanında yaklaşık 7 bin kişilik istihdam alanı olduğunu belirten Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh,bu noktada liselere yönelik ‘kariyer planlama seminerleri’ yapmayı planladıklarını belirtti.

 

Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, yönetim kurulunun yaptığı aylık çalışmaları aktardığı DTO İzmir Şubesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda İzmirlilere önemli mesajlar verdi. Sektörün en çok eğilmesi gerektiği konunun eğitim olduğuna vurgu yapan Dologh, denizcilik sektörünün en büyük sıkıntısının yetişmiş zabitan bulunması olduğunu söyledi.

 

‘7 bin kişilik açığımız var’

Yaşanan sıkıntılı sürecin rakamlarla da net bir şekilde ortaya çıktığını belirten Dologh, “Şu aşamada yaklaşık 7 bin kişilik bir gemi adamı açığımız mevcut. Özellikle kaptan, başmühendis ve zabitler bu ihtiyaç noktasında en önemli paya sahip. Türkiye’nin istihdamına da katkı sağlaması amacıyla gemi personeli yetiştirilmesi için üniversiteler, yüksek okullar ve liseler de hem eğitim veren kurum sayısının hem de eğitim kalitesinin arttırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Çeşitli bilgiler verilecek

DTO İzmir Şubesi olarak bu konuda bazı çalışmalar yaptıklarını belirten Dologh, ilk etapta Denizcilik Sektörü Bilgilendirme ve Kariyer Seçimi Toplantısı düzenlemeye karar verdiklerini ve Kasım ayı içersinde ilk toplantıyı gerçekleştireceklerini söyledi. Projenin en önemli fikir kaynağı olan Bülent Onural’a teşekkür eden Dologh, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerekli müracaatın yapıldığını belirtti. Dologh, yapılacak toplantıda lise çağındaki öğrencilere bilgilendirmeler yapılacağını ve İzmir’de bu sektörlerde görev yapan firmalarla ilgili ayrıntılı bilgiler verileceğini söyledi.

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak