Yüzergezer Karavan: Sealander

Popülaritesi her geçen yıl artan karavanlar üzerinden yeni yeni iş fikirleri hayata geçiriliyor.Bunlardan biri de Sealander. Hem karada hem denizde giden yüzergezer bir karavan.

Kamp ve karavan son zamanlarda yeniden bir tatil seçeneği olarak popülerleşti, özel kamp merkezlerinin kamp yapmayı sevmeyenler için sunduğu güzel imkanlar var. Bir Alman firması olan Sealander suda yüzen ve karada karavan görevi gören yüzergezer bir araç tasarlayarak karavanı bir üst kademeye taşıdı.

Sealander iki yıllık bir çalışmanın ürünü ve normal bir karavanda bulabileceğiniz her özelliğe sahip—bir mutfak tezgahı, fırın, aspiratör, masa, iki çekyat. Hafif yapısı ve orta büyüklükte tasarımı ile özel ehliyet veya ayna gerektirmez. Su geçirmez şasi kaldıraç ya da kızak olmadan suya inebilir. Tabanının eni ve boyu dengeyi sağlamak ve sığ sularda yüzebilmek üzere dizayn edilmiştir, düşük emisyonlu elektrikli motora sahiptir ve şarj edilebilir. Aşağıdaki video Sealander’ın nasıl çalıştığını bize göstermektedir:

Sealander 2012’nin başından itibaren çeşitli model ve renklerde satışta, fiyatlar ise 15.000 Eurodan başlıyor. Kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan ve bol seçenek sunan, çok fonksiyonlu, adapte edilebilir kompakt bir ünite. Geleceğin tatil aracı değil mi sizce de?

Karavanlara olan ilgiden yola çıkacak olursak, buna benzer daha birçok iş fikriyle karşılacağımızı söyleyebiliriz. Öyleyse bu yeni iş fikirlerinden biri neden size ait olmasın?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.