Sualtı Motosikleti | Sualtı Motorları | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
sualtı motoru

Sualtı Motosikleti

Türkiye’de ilk kez Antalya’daki bir firma vasıtasıyla turizm sektöründe hizmete giren ve “tek kişilik denizaltı” ya da “sualtı motosikleti” olarak bilinen deniz aracı, yerli ve yabancı turistlere, herhangi bir eğitime veya sertifikaya ihtiyaç duyulmaksızın, sualtında gezi olanağı sunuyor.

AA muhabirine yaptığı açıklamada, cihazın ithalatçı firmasının genel müdürü Enes Halıcı, orijinal adı “deep ski” olan ve sualtında gezi amacıyla üretilmiş olan cihazın, sualtında 2 kilometreye kadar hız yapabildiğini  söyledi.

Yüzme bilmeyen ya da önceden bir dalış tecrübesi olmayan insanların dahi bu cihaz sayesinde sualtının tadına varabileceğini belirten Halıcı, cihazın kullanımının kolaylığına vurgu yaptı.

Halıcı, motosiklete benzeyen cihazın, üst kısmında bulunan ve kullanıcının kafasına denk gelecek şekilde ve fanus biçiminde tasarlanmış kısmında hava boşluğu oluştuğunu ve oksijen tüpüyle verilen hava sayesinde,  kullanıcıların, başka bir gerece ihtiyaç duymaksızın rahatça nefes alarak sualtında gezi yapabileceklerini söyledi.

Küçük bir çocuğun dahi kolaylıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmış olan ve dümeni sayesinde de motosiklet gibi kullanılan sualtı aracının güvenlik durumu hakkında konuşan Halıcı, aracın herhangi bir tehlike taşımadığını belirtti. Her şeye rağmen, cihazda bir yedek hava tüpü bulunduğunu da sözlerine ekleyen Halıcı’ya göre, ‘bu araçla sualtında başımıza bir şey gelir mi?’ diye bir endişeye duymaya gerek yok. Çünkü; yedek hava tüpünün de bulunduğu ve ihtiyaç halinde bu tüpün, 15-20 dakika boyunca oksijen sağladığı araç, 5 metre derinliğe kadar yapılan turlar için hizmet veriyor.

Halıcı’nın Antalya’da büyük bir ilgi göreceğini ve alternatif turizm açısından çok önemli bir dalış sporunu başlatacağını tahmin ettiği, tüpler ve batarya dahil olmak üzere toplam ağırlığı 120 kg olan sualtı aracı,  Mısır ve Dubai gibi ülkelerde de büyük ilgi görmüş. Aldıkları 15 aracı, tanesi 20 bin dolardan olmak üzere ithal ettiklerini belirten Halıcı, yaklaşık 50 turizm acentesiyle anlaşma imzaladıklarını, yarım saatlik tur ücretinin

100 dolar olacağını ve yaklaşık 50.000 turistin yaz döneminde bu cihazları kullanacaklarını tahmin ettiklerini söyledi.

 

Artık Sualtı Aparatlarına İhtiyaç Yok

20 yıldan beri dünyanın turizm hizmetleri açısından en önemli coğrafyalarında kullanılagelmekte olan bu cihazın Türk insanına tanıtılması ve Türkiye turizminin çeşitlendirilmesi amacıyla kendilerinin de bu turları düzenlemeye başladıklarını belirten Yunus Dalış Okulu’nun sahibi Cumhur Tuğ, bu sualtı aracı sayesinde Antalya’nın güzelliklerini insanlara daha kolay gösterebileceklerini, hiçbir aparata gerek olmadan, insanların motor keyfini sualtında da yaşayabileceklerini söyledi.Bunun gibi yeni iş fikirlerine yatırım yapmak isterseniz,lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak