Dünyayı Değiştiren İş Fikirleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
büyük fikirler

Dünyayı Değiştiren İş Fikirleri

Bunlar yeni standartları belirleyen ve öncesindeki her şeyi altüst eden yeni fikirler. Hepsi de sizin gibi birisi tarafından başlatıldı. Hepimiz problemi görürüz ancak , çözümü görenler gerçekten vizyon sahibi olan kişilerdir. Bir girişimci ise bunun için harekete geçer. Tüm bu yenilikler nasıl oldu da oyunun kuralını değiştiren kişilerin aklına geldi ?

Fikir: Online Harita Teknolojisi

Bundan Çıkan Sonuç: Google Maps and MapQuest sayesinde hayat buldu. Sadece GPS ekipmanları ve aksesuarlarının satışını artırmak ile kalmadı, aynı zamanda köpek dolaştıran kişilerin, taksi şoförlerinin ve daha pek çok farklı kişinin verimliliğini de artırdı.

Fikir : Şarkı İndirmek

Bundan Çıkan Sonuç : iTunes

Dijital albümler için tüketicilerin yıllarca para ödemek zorunda kalmasının ardından ücretsiz ve dopdolu Napster ortaya çıktı. Girişimciler için en önemli şey, kalben inandıkları bir fikri seçmek ve bunun hayata geçtikten 6-7 ay sonraki halini görebilmektir.

Fikir: Sosyal Ağ

Bundan Çıkan Sonuç: Facebook, GeoCities ve Friendster gibi erken dönem chat mekânları online ortamda paylaşımı mümkün kıldı. Ancak facebook kolay kullanılabilir bir arayüz, haber kaynağı, fotoğraf etiketleme ve diğer ek imkânları ile daha da öne çıktı. Ders ? İlk olmak artık rekabette eskisi kadar avantaj sağlamıyor. Bu vahşi rekabet ortamında, ilk ortaya çıkanlar daha çabuk avlanmakta ancak daha sonra gelenler zaferin coşkusunu yaşamaktalar. Eğer devam eden bir etki bırakmak istiyorsanız, daha önce geleni geliştirmelisiniz. Hemen piyasaya çıkmaktansa, fikirlerinizi test edin, düzenleyin ve sizden önce gelenlerin yaşadıklarından alacağınız dersler doğrultusunda şekillendirin.

Fikir : VoıP

Bundan Çıkan Sonuç : Var olan Skype ve diğer sunucular daha hantal ve ağır kalırken, VoıP ile daha kolay, hızlı ve ucuz iletişim imkanı ortaya çıkmakta. Oyunu değiştiren bir fikir hiç düşündünüz mu ? insanların bunun hakkında ne diyeceklerinden korkmayın. Sizin ihtiyacınız olan gerçekten dünyanın bunun hakkında ne diyeceğidir. Hemen ürününüzün testi için bir başvuruda bulunun ve ne tür değişikliklere ve düzeltmelere ihtiyaç duyacagınızı görün. Birisinin fikrinizi çalmasından da korkmayın, nasıl olsa tüm ürünler en sonunda tüm dünyanın kullanımına sunuluyor.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak