Dünyadan En Yenilikçi İş Fikirleri

Geçtiğimiz günlerde,yurtdışı kaynaklı bir site, dünya üzerindeki 70’e yakın en yenilikçi iş fikrini yayınladı .Bu fikirlerden bazılarını sizler için seçtik :

[dcs_ul_list type=accept]

  • İspanya’da 11 kentte Fresc Co adındaki restaurant, müşterilerine günde iki saat ingilizce dersi vermeye başlamış.Dersler daha çok günlük konuşma ingilizcesi üzerine.
  • ABD’de bisiklet üreten Calfee Design adındaki firma, müşterilerine internet üzerinde karbon fiber ve bambudan yapılmış bisikletler satıyor. Hafif ve dayanıklı olarak bilinen bambu ağacı, Gana’da bu işi bilen emek ustalarının ellerinde şekil buluyor. Böylece maliyeti 300 tl olan bisikletler, yaklaşık 6 bin tl’ye alıcısıyla buluşuyor.
  • Amerika’daki bir banka kuruluşu atmlerde yapılan her işlem için 1 dolar bedel alıp,bunu bir hayır kurumuna bağışlıyor.Yapacağınız her işlemle kazanılan paranın hayırlı bir iş için harcanacağı mesajını veriyor.
  • Fransa’da Saphore ismindeki mağaza, Paris metrosuna parfüm otomatları koymuştur.
  • İspanya’da bir mağaza bildiğimiz şarküteri bölümündeki et ürünlerini bir otomata yerleştirip kesintisiz şarküteri hizmeti veriyor.
  • İngiltere’de Made.com adındaki mobilya sitesi, aracıları yok ederek mobilya fiyatlarını yüzde 80’e kadar düşürüyor. Müşteriden siparişi alıp sonrasında, çin’deki üreticisine sipariş veriyor ve 1 ay gibi bir sürede ürün müşterinin adresine ulaşıyor.
  • Amerika’da gotryiton adındaki bir siteye, giydiğiniz kostümle ve kıyafetinizle fotoğrafınızı çekip yolluyorsunuz,insanlardan ‘giy’ veya ‘giyme’ diye onay alıyorsunuz.

[/dcs_ul_list]

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.