4d Eğlence Parkı | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
4d park

4d Eğlence Parkı

Dünya çapında araştırdığımız yeni iş fikirlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. Güney Kore’de Live Park, RFID ve Kinect teknolojilerini birleştirerek dünyanın ilk 4D avatar eğlence parkını yarattı.

Daha öncesinde RFID teknolojisinin birçok eğlence parkında, misafirler için fotoğraflarını ve deneyimlerini online olarak paylaşabilmeleri için kullanıldığını görmüştük. Şimdi de bu teknolojiyi, eğlence parkı deneyiminde ön plana çıkaran Güney Kore’deki Live Park, aynı zamanda Kinect teknolojisini de kullanarak dünyanın ilk 4D avatar eğlence parkını yarattı.

Live Park misafirlere sanal dünyayla etkileşim içine girme ve farklı şovları deneyimleme fırsatı veriyor. Adına ‘karma gerçeklik mimarisi’ denielen bu anlayışta park, ziyaretçilerin bir avatar yaratmasına ve gerçeğe çok yakın düzenlenen sanal dünyada ana karakter olarak maceraya atılmasına imkan veriyor. 3D video, hologram ve zenginleştirilmiş görüntülerle yedi tematik sahnede 65 farklı eğlence programı, bu deneyime hizmet ederek misafirleri farklı bir dünyaya çekiyor. Misafirler ve onların yarattıkları avatarlar, parkın içinde ilerlerken; Kinect, ziyaretçilerin mimiklerini, seslerini, yüzlerini tanıyarak onlara yepyeni deneyimler yaşatıyor. Aşağıdaki videoda Live Park’ın sunduğu programdan bir kesit görebilirsiniz.

Live Park, 10,000 metrekare alanda yer alıyor. İki yıl içinde 13 milyon USD yatırım yapılan park 3,000 ziyaretçiye aynı anda, 10,000 ziyaretçiye de bir günde hizmet verme kapasitesine sahip. Böyle bir parkın, Çin ve Singapur’da da kurulması amaçlanırken ve gerekli lisanslar alınarak denizaşırı ülkelere de yatırım amaçlanıyor. Eğlence ve teknoloji alanındaki girişimciler, böyle yenilikçi bir projede siz de yer almak ister miydiniz?

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak