Yeni Cafe Konsepti: Anti Cafe

Eşsiz cafe fikirleri hep Japonya’dan çıkmıştır. Japon girişimciler, gerçekten de sınırsız bir hayal gücüne ve en tuhaf iş fikirlerini uygulamaya koyacak cesarete sahipler. Ancak bu defa, bu alışılmamış restaurant dünyanın farklı bir yerinden. Rusya’dan…

Geçtiğimiz  günlerde Rusya’nın başkenti Moskova’da farklı bir kafe hizmete açıldı. Bu kafede siparişe göre değil, kafede geçirdiğiniz zamana göre ücretlendiriliyorsunuz. Fiyat son derece normal; dakikası 1,5 ruble (yaklaşık 10 krş) ya da saati 90 ruble (yaklaşık 6 TL). Bunun dışında her şey ücretsiz. Kafenin ismi de kendini anlatmakta: Anti Cafe ” Butterfly “. Söylemek istediği bu yer tam anlamıyla bir kafe değil ancak insanlar ateşin etrafındaki kelebekler misali bu yere vuruluyorlar. Kafe ziyaretçilerine sessiz bir toplantı odası, büyük bir salon ve 2 adet sakin koridor sunmakta. Alkol içermeyen kafede son derece geniş; çay, kahve, kurabiye, kremalı kek seçenekeleri mevcut. İlginç olanı ise kendi yiyecek veya içeceğiniz ile de kafeye gelebiliyorsunuz. Ziyaretçiler, wi-fi, bilgisayar oyunları, Xbox, mafia ve gazetelerden faydalanabiliyorlar.

Son birkaç yıldır, ofis dışında çalışan insanların ve girişimcilerin sayısı arttıkça, saatlerce vakit geçirebileceğiniz bunun gibi sakin ortamların da önemi artıyor. Anti-Café “Butterfly” , trendleri takip ederek yüksek kar getirecek işleri keşfetmeye çalışan kişiler için iyi bir örnek.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑