Yazın Yapılabilecek İşler | Yaz Dönemi İşleri | Yazın Çalışılabilecek İşler | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
yaz işleri

Yazın Yapılabilecek İşler

Uzmanlar geçtiğimiz kışın oldukça sert geçmesine paralel olarak, bu yazın da oldukça etkili olacağını vurguluyorlar.Biz de bu yüzden, bir kaç serinletici iş fikrini sizlerle paylaşmak istedik.

Buz Satışı

Yazın soğuk su ve buz tüketiminin tavan yaptığını hepimiz biliriz. Bilhassa tatil bölgelerinde buza olan ihtiyaç çok daha fazla. Sermayesi oldukça düşük olmasına rağmen, getirisi oldukça yüksek olan bir iş fikri. Buz firmaları verdikleri bayiliklerin yanısıra, soğutucuyu ve buzu da sağlıyorlar. Sermayesi 5-20 bin TL arasında değişirken, günde 100 paket buz satıldığını düşünürsek, 150 TL günlük kazancı şimdiden cebinizde bilin.

Antalya, İzmir, Aydın ve Manisa bölgelerinde buz firmaları bulunuyor. Foça Buz ve Uskan Buz bu konuda bayilik veren firmalar arasında.

Dondurma Satmak

Dondurma, vazgeçilmez yiyeceklerimizden biri. Ve, ülkemizde en çabuk gelişen yatırım alternatifleri arasında bulunuyor. Giderek yılın her bölümünde yenilebilen bir yiyecek haline gelen dondurmanın, sadece Türkiye’deki kişi başına düşen tüketimi 2,5 litre. Bu işe kolları sıvayan küçük yatırımcıların, şık paralar kazanmasının en doğru yolu ise  bayilik zincirlerinin bir halkası olabilmek. Örnek verecek olursak Kafedo markası, büfe sistemi ile bayilik veriyor. Size ilk adımda gerekli olan şey ise 15 metrekarelik bir büfe ve  30 bin TL. Aylık cirosu ise 60 bin tl civarında.

Mado’nun yeni markası Ice Mar. Ürün çeşitlerinin içerisinde, dondurma ve sütlü tatlı alternatifleri de bulunan bu yeni marka, köşe bayilikler veriyor. Sermayesi ise 5 bin dolar. Romma markası ise “büfe dondurma” anlayışıyla bayilik veren firmalardan biri.Ayrıca, dondurma makinesi markası Smach da, makine satın alma prosedürüyle bayilik veriyor. Bu alanda, 200 adet dondurma satışıyla aylık 6 bin lira ciro sağlamanız mümkün.

Vitamin Büfeler

“Belli alanda en iyi hizmeti verme” anlayışı, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de giderek yaygınlaşmakta ve çok daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle küçük girişimcilerin prensibi haline gelmesi gereken bu önemli ayrıntı, hizmet ve gıda alanlarında göze çarpıyor.

Avrupa ve Amerika’da çok benimsenmiş, fakat ülkemizde yeni yeni kabul gören vitamin büfeler, “belli alanda en iyi hizmet” modeli olarak iyi bir seçenek.

Sağlıklı yaşamayı prensip haline getirenler ve meyve suyunu çok sevenler tarafından rağbet gören kafelerde, onlarca çeşit meyve suyunu bulabilirsiniz.

Hergün değişik bir yerde tezgahınızı kurabileceğiniz gibi, bizzat bir meyve görünümüyle de caddenin ortasında boy gösterebilir ve yeterice ilgi çekebilirsiniz. Mesela ananas yada karpuz şeklinde bir büfe…Neden olmasın ? Evet portakal şeklinde olanı vardı, ama onlar çok küçüktü.

Ciddi bir süratle gelişen vitamin büfe alanında, farklı bayilik alternatifleri mevcut. Sermayesi 5 bin TL den başlayan bu büfelerde meyve suyunun yanında, bitki çayları ve değişik organik lezzetleri müşterilenizin beğenisine sunmanız mümkün. Aylık ciro tahminleri ise 10 ila 35 bin TL arasında değişiyor.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

  • Mayıs 28, 2012 5:34 pmPosted 5 years ago
    harun savaş

    merhaba bu iş ile ilgili bayilik veren firmalar varmı,bilgilendirirmisiniz beni??

    Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak