Yaşlı Ebeveynler İçin Evlilik Sitesi

Bilge kişiler “Aşk dünyayı kurtaracaktek şeydir.” ve “Aşkın yaşı yoktur.” demişler. Bu sözler çok doğru! Sevmek ve sevilmek ihtiyacı temel ihtiyaçlarımızdan biridir ve yaşlansak da bu değişmez. Yirmili, otuzlu, kırklı ve sonraki yaşlarımızda hep yanımızda bizi seven ve değer veren biri olsun isteriz. Fakat belli bir yaştan sonra çok sayıda insan bir eş bulmak ve daha da önemlisi bu eşi nerede arayacakları konusunda korku yaşarlar. Ne şanstır ki bir adam iyi bir iş fikriyle çıkagelmiş ve bu sorunu çözmeye niyetlenmiş.

Matt Connolly’nin annesi 60 yaşını geçince oğlundan kendisine bir hayat arkadaşı bulması için yardım rica etti. “Beyaz atlı prensimi istiyorum.” dedi. Matt annesine yardım için bir çözüm üretti ve bu çözüm dünya üzerinde aynı dertten muzdarip binlerce bekar anneye ve babaya da fayda sağlamış oldu.

Bekar ebeveynlerine bir eş ve kendileri için de bir ebeveyn arayan yetişkin evlatlar için myLOvelyParent.com sitesini kurdu. Basitçe başvuru formunu dolduruyorsunuz, anneniz, babanız, büyük anneniz, kayınvalideniz veya kuzeniniz hakkında birkaç güzel kelime yazıyorsunuz ve bir e-posta adresi veriyorsunuz.

Matt en başta Amerikayı baştan fethetmeye gerek yok diyerek annesini evlilik sitelerinden birine kaydettirmek istedi. Fakat sadece yaşlı insanlar için kurulmuş olan bir evlilik sitesi bulamadı. Böylece bu mükemmel iş fikri doğmuş oldu. Matt ebeveynlerinin ya da akrabalarının haberleri olmasına bile gerek olmadan yetişkin çocukların ebeveynleri adına kayıt yaptırabildikleri bir site yarattı. Proje 4 aydır yürürlükte olmasına rağmen abone sayısı 10 binleri aşmış durumda. Başarının resmi sanırım daha net olamazdı.

Sizce bu tarz bir iş fikrini Türkiye’de de hayata geçirebilir miyiz?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.