Wifi özellikli reklam panoları

Reklam sektöründeki yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Reklam Ajansı Cheil’in geliştirdiği afişler ile internete bağlanıp filmin fragmanını izleyebiliyor, bilet satın alabiliyorsunuz.

Halka açık Wi-Fi’ler beklenmedik şekillerde karşımıza çıkıyor kah trafik levhaları, kah eşekler üzerinde. Şimdilerde Güney Koreli reklam ajansı fanların ekstra bilgi edinebilmesi için Wi-Fi özellikli film afişleri oluşturdu.

CJ Entertainment ile ortaklaşa çalışan ajans geleneksel film afişlerinin günümüz dijital teknolojisiyle yarışamadığını fark etti. Çok sayıda reklamcı basılı interaktif reklam kampanyalarında QR kodlarını kullanırken Cheil, The Berlin File filminin reklam panolarındaki afişlerine Wi-Fi özelliği kattı. Afişin önünde duran kişi afişteki Wi-Fi bağlantısını kullanarak otomatik olarak filmin detaylarına, fragmanına ulaşıp bilet satış sitesine bağlanabiliyor. Bu buluşun yaratıcıları ilk sonuçları açıkladı. Girişimciliğin hayat bulmasından sonra filmin web site ziyaretçileri %28,5 oranında arttı ve sitede kalış süreleri 5 kat uzadı. Kampanya hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Film ile ilgili bilgileri taradıktan sonra kullanıcılar bedava Wi-Fi’yi kullanarak başka sitelere de girebilirler. Bu yenilik akıllı telefon kullanıcılarının yoğun olmaları sebebiyle normalde fark edemeyecekleri filmleri Wi-Fi’li afişler sayesinde fark etmelerini sağlıyor.

Halka açık Wi-Fi’lerle siz de akıllı telefon kullanıcılarına markanızın reklamını yapabilirsiniz. Rekabetçi piyasanın keskin dişlerinde öğütülmek istemiyorsanız bu tarz reklam fikirleri size çelik bir zırh sağlayabilir.

[dcs_postbox id=”8020″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑