Ter Kokusunu Önleyen Kumaş!

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, temiz kokmak insanın ihtiyaçları arasında ilk 5’te yer alıyor. Özellikle ter kokusu insanoğlunun en dişli düşmanlarından biri. Her ne kadar deodorantlar, deostickler sıkça kullanılıyor olsa da ter kokusunun önüne bir türlü geçilemiyor. Ayrıca kimyasal temizlik ürünlerinin kullanılması insan derisine uzun vaadede kalıcı zararlar verebiliyor. Bunun doğal ve kesin çözümü bulmak için araştırmalar yapan İngiliz firması, elbiselerin içine ütülenerek iliştirilen, nano-gözenekli kumaş etiketler üretmeyi başardı.

Kumaş hava arındırabilir şekilde dizayn edilebilirse, o zaman neden vücut kokuları aynı şekilde etkisiz hale getirilmesin? “Odegonadlı nano-gözenekli kumaş etiketler, kıyafetin içine ütü ile yapıştırılak veya dikilerek uzun süre kokuyu etkisiz hale getirebiliyor.

Kimyasal madde ve herhangi bir koku içermeyen Odegon etiketler şirketin kendi açıklamasıyla “Yanlızca durağan, anti-alerjik, kokusuz, uzun ömürlü, nötr bazlı ve ter kokusu için çevre dostu bir çözüm,”  İlham verici bir iş fikri olan bu kumaşlar koltuk altı kısmında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Oldukça yumuşak olan etiketler sadece taze, temiz kokulu hava bırakarak, kötü koku moleküllerini intermoleküler güç kullanarak etkisiz  hale getiren nano-gözenekli malzemeden yapılmıştır. Etiketler şu anda üç renk ve boyutta mevcuttur. Bir kez yapıştırılan veya giyim içine dikilen bu etiketler, giysiyle beraber defalarca kez yıkansa da giysinin ömrü boyunca etkili olmaya devam ediyor.

Ter kokusunu önleme yönünde ismini tüm dünyada duyuran Odegon’un pazarlama ve dağıtım şirketleri, dünya çapında kendi ürünlerini tanıtmak ve pazarlamak (kısaca “koku gitti” açıklamasıyla) amacıyla ortak yatırımcılar arıyor. Siz de bu başarılı iş fikrine ortak olmak istemez misiniz?

[hana-code-insert name=’orta’ /]

“Ter Kokusunu Önleyen Kumaş!” için 3 yanıt

    1. ürünün kendi sitesi üzerinden iletişim formu doldurabilirsiniz. Ancak ingilizce olarak iletişim sağlamanız gerekli.

      Site adresi: odegon.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.