Telefon şarj eden bardak altlığı

Temiz enerji ile telefon şarj etme yöntemlerine bir inovatif fikir daha eklendi. Epiphany onE Puck sıcak veya soğuk içeceklerden soğurulan enerjiyle telefon şarjı yapıyor.

Düzenli okurlarımız telefon şarj eden tencere PowerPot yazımızı hatırlayacaklardır. Epiphany onE Puck da buna benzer bir şey; sıcak veya soğuk içeceklerden soğurulan enerjiyle telefon şarjı yapıyor.

Cihaz hokey diskini andırıyor, kupa ve bardakları koymaya yarayan bir bardak altlığı.

Stirling motoruna (200 yıllık teknoloji) benzer prensipte çalışan cihaz bardaktaki ısıyı yoğunlaştırarak enerji elde ediyor. Bu enerji daha sonra elektrik enerjisine dönüştürülüyor. Bir yüzü mavi diğer yüzü kırmızı olan cihazın kırmızı yüzü sıcak, mavi yüzü soğuk içecekler için. Kullanıcılar onE Puck ile iPhone’ları, Android telefonları veya mp3 playerları şarj edebilirler. Ofis içinde çalışanlar bir yandan çaylarını kahvelerini içerken bir yandan da telefonlarını şarj edebilirler. Aşağıdaki video cihazı tanıtmaktadır:

Başarılı bir inovasyon örneği olan cihaz Kickstarter kampanyasının ardından iyi bağış topladı. Cihazın üreticilerinin mali destekçilere kapısı hala açıktır. Ekip cihazın son rötüşlarını yapıyor siz de bir tane almak istemez misiniz?

Enerji tasarrufunun her geçen gün daha da değer kazandığı günümüzde inovatif fikirler, yeni iş fırsatlarının kapısını aralamaya devam edeceğe benziyor.

[dcs_postbox id=”9165″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.