Ot Üretme Makinası | Tarımda Teknolojik Gelişmeler | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
ot yetiştirme makinası

Ot Üretme Makinası

Yaz kış demeden bütün bir yıl boyunca tek bir gün bile sıkıntı yaşamadan hayvancılık sektöründe yem ihtiyacınızı, taze ve yeşil yem üreterek kendi  kendinize  karşılayabilirsiniz.

Keçiden koyuna,deveden lamaya hatta su bufalosuna kadar  sayabileceğimiz  daha birçok büyükbaş hayvan  türleri aldıkları besinleri  çiğneyiş şekliyle tanımlanan geviş getiren hayvan grubuna örnek teşkil ederler.

Bu hayvanların sindirim sistemlerinde ilk aşama  alınan bitki kaynaklı gıdanın işkembede yumuşatılması  aşamasıdır.Bu bölüm ilk mide olarak da bilinmektedir.İlk mide de yarı sindirilmiş olarak geri gelen kütle tekrar çiğnenir ve böylece  sindirim tamamlanmış olur.Fakat bu sürecin verimli bir şekilde tamamlanabilmesi  alınan yemin yeşil ve taze olmasıyla doğrudan ilgilidir.

Bu gruptaki hayvanlara taneli yem verilmesi,sindirim sisteminde verimin gerçek anlamda azalmasına ve verilen  tanelerin  %25 ine yakın bir bölümünün  sindirilemeden vücuttan dışarı atılmasına dolayısıyla da hayvanın herhangi bir besin değeri alamamasına sebep olmaktadır.Bunun yanında diğer etkilerini de sayacak olursak tanelerin bakteriler aracılığıyla işkembe içersinde hızlı bir şekilde mayalanması sonucu, artan asit seviyesine bağlı olarak oluşabilen  dehidrasyon,kalp durması,böbreklerin yetmezliği ve hatta  hayvanın ölümü dahil, taneli yem yedirmenin  sonuçları arasında gösterilebilir.

Oysaki  arpa taneleriyle elde edilen taze yeşil yem,geviş getiren hayvanlara verildiği takdirde,bu hayvanların sindirim sistemleri %100 verimle çalışır ve  çok daha sağlıklı olurlar.Arpa yeminin bilinen en önemli özelliklerine örnek olarak  kan dolaşımı sırasında kırmızı kan hücre sayısını arttırması ve buna bağlı olarak kan içerisinde daha fazla oksijen bulundurmasını sağlaması  gösterilebilir.Kan içersindeki oksijeni artan hayvan,bulunduğu yerden su kaynağına yürümek gibi günlük eylemler sırasında daha az enerji  sarfeder  ve daha hareketli ,atletik bir performans sergiler.Bunun yanında günün yorgunluğunu da çok daha hızlı bir şekilde üzerinden atar.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

6 comments

 • Visit site
  Ağustos 6, 2012 3:45 pmPosted 5 years ago
  MEHMET KARAMANCI

  Ot uretme makinasi hakkinda daha fazla bilgilendirilmek ve eger mumkun ise mumessillik sartlarini ogrenmek isterim. Yardimiz icin cok tesekkur ederim

  Cevapla
 • Visit site
  Ağustos 10, 2012 2:06 amPosted 5 years ago
  Abdurrahman Talha

  Bu ürünün değeri nedir öğrenebilir miyim?

  Cevapla
 • Visit site
  Ağustos 11, 2012 6:20 pmPosted 5 years ago
  Mahmut akhan

  Bilgi alabilir miyim tesekkurler.

  Cevapla
 • Visit site
  Ağustos 25, 2012 12:55 pmPosted 5 years ago
  NECATİ ŞEN

  Bilgi ve iletişim bilgileri alabilirmiyim. İyi çalışmalar dilerim

  Cevapla
 • Visit site
  Eylül 27, 2012 1:56 amPosted 5 years ago
  ERSOY ULUKAYA

  konu ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim,hoşçakalın

  Cevapla
 • Visit site
  Ocak 13, 2013 8:33 amPosted 4 years ago
  mehmet

  Merhaba,
  Bu makineyi Türkiye’de bulabilir miyiz?

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak