Alpaka Yetiştiriciliği | Yeni Bir Hayvan Yetiştiriciliği | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
alpaka yetiştiriciliği

Alpaka Yetiştiriciliği

Türkiye’de pek bilinmeyen alpaka yetiştiriciliği,yurtdışında son yıllarda büyük gelişme gösterdi.Amerika’da 500.000 bin dolara satılan bir alpaka ise tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

 

Devegiller ailesinden olan,bir bakıma da lamaların kuzeni diyebileceğimiz alpakaların, oldukça sevimli görünüşleri var.Kemik yapılarının nazik olması sebebiyle yük taşımacılığında kullanılmayan bu hayvanların etinden de yararlanıldığı pek söylenemez.Alpakaları asıl değerli kılan şey ise, sahip oldukları yünleri.Alpakalar, yumuşak ve eşi benzeri olmayan bir yüne sahipler.Bu yün ise,gelinlikler damatlıklar gibi özel elbiseler için kullanılmakta.Ayrıca çeşitli lüks oyuncaklar imalatında da yaygın olarak kullanılıyor.

Şu anda Amerika’da ortalama bir alpakanın fiyatı 20.000 $ civarında.Bu fiyata bir dişi alpaka alıp,yavrusunu 10.000 dolara satmanız mümkün.Bu da yatırımınızın ilk fırsatta %50 geri döndüğü anlamı taşıyor.Güzel bir yatırım aracaı olan bu sevimli hayvanlar hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Özellikle ülkemizde girişimcilik için harika bir fırsat olabilir.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

  • Visit site
    Eylül 27, 2012 12:04 amPosted 5 years ago
    fatma öztürk

    eski koltuklarından sıkılanlar,yep yeni görünüm kazanmak isteyenler her türlü koltuk ve kanepe örtüsü dikimi şok fiyatlarla arayın ….tel05373022559..yanlızca kocaeli ili içindir. bende bu işi yapmak istiyorum

    Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak