Rüzgar Türbininden Su Elde Etmek

Fransız EoleWater firması, havadaki suyu yoğunlaştırabilen ve güvenli içilebilir su haline gelmesini sağlayan bir türbin geliştirdi.

Rüzgar enerjisi konusunda hizmet veren firmalar hala, bazı şüpheci kimseleri  bu işin avantajları konusunda ikna etmeye çabalamakta.  İleri görüşlü yenilikçi firmalar ise, geleceğin de ötesini görmeye çalışıyorlar ve rüzgar gülleri, küçük çaplı rüzgar çiftçiliği gibi yararları kanıtlanmış projelerle de bu işi başarıyorlar. Farklı bir yaklaşım sergileyen Fransız EoleWater firması ise, havadaki suyun yoğunlaştırabilen ve güvenli içilebilir su haline gelmesini sağlayan bir türbin geliştirdi.

Bir rüzgar türbininin sunduğu çok açıkça görülen çevresel faydalarının yanında, firmanın WMS1000 ürünü, içinde havayı emen fan bulunduruyor, bununla birlikte jeneratör bölümünde havadaki nemi yoğunlaştırıcı bir soğutma kompresörü de barındırıyor. Sonrasında elde edilen su, Dünya Sağlık Örgütü’nün içme suyu standartlarına uygun olarak filtreden geçiriliyor ve türbinin altındaki musluktan kullanılabilir hale getiriliyor. Kısıtlı ya da düşük kaliteli suyun olduğu bölgelerdeki topluluklar için, bu türbin hayati bir kaynak konumunda.  Aşağıdaki video türbinin çalışma prensibini bize açıklıyor.

Çevresel ve sosyal konularla mücadele eden bu türbin son birkaç yıldır kullanımda ve en sonunda Abu Dabi’ye ekstrem hava koşullarının olduğu bir yerde teste tabi tutulmak üzere gönderildi. Eğer ürün bu testi de geçerse,  EoleWater firması yatırım yapılabilir duruma gelecektir. Girişimcilerin gözdesi olabilecek bu ürün hakkında görüşlerinizi bekliyoruz. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

“Rüzgar Türbininden Su Elde Etmek” için bir yanıt

  1. Mutlu yillar .ruzgar turbininin maliyeti nekadar ve nerelerde ticari amacli kullanabilir biraz bilgilendirirseniz memnun olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.