Kadınlara Özel Reklam Kampanyası | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
kadınlar için reklam kampanyası

Kadınlara Özel Reklam Kampanyası

Plan UK,  yakın zaman önce hayata geçirdiği reklam kampanyasında, HD kamera bağlantısıyla yüz tanıma yazılımını birleştirerek, duraklardaki ekranların önünde duran kimsenin kadın ya da erkek olup olmadığını tanımlıyor ve bu bilgiye bağlı olarak farklı içerikler sunuyor.

Düzenli okuyucularımız hatırlayacaklardır, geçen sene keşfettiğimiz yeni bir girişim olan ‘The Girl Stone’, gelişen dünyada pek çok bayanın karşılaştığı dezavantajlara ve fırsatların yokluğuna değiniyordu. Şimdi de, otobüs duraklarında yer alan ve cinsiyet eşitsizliğine benzersiz bir şekilde dikkat çeken yeni bir interaktif reklam kampanyası ile karşı karşıyayız. Geçtiğimiz ay, Oxford Street otobüs durağında 2 hafta boyunca denenen kampanyada Plan UK, HD kamera bağlantısıyla yüz tanıma yazılımını birleştirerek, duraklardaki ekranların önünde duran kimsenin kadın ya da erkek olup olmadığını tanımlıyor ve bu bilgiye bağlı olarak farklı içerikler sunuyor.

Plan UK’in verdiği bilgilere göre, dünya üzerinde sayıları 75 milyonu bulan kadının, eğitim fırsatının sınırlı olduğu ve gelişmekte olan ülkelerdeki 10 milyon kadının da 18 yaşın altında iken evlenmeye zorlandığı biliniyor. ‘Çünkü Ben Bir Kadınım’ adındaki kampanyanın bir parçası olarak, bu gibi problemlere ışık tutulurken;  ‘Kadınlar İçin 40 Tane İkinci Şans’ adındaki diğer bir kampanyanın reklamında, 3 tane 13 yaşında kız bulunuyor: Birleşik Krallık’tan Jasmine, Mali’den Bintou ve Tayland’dan Sur billboardlarda yer alıyor.  Reklamın içeriğinden daha ilginç olan ise, Oxford Street’deki otobüs durağında olan kadın ve erkekler bir seçeneği tercih ettiklerinde her seferinde reklamın farklı versiyonunu görüyorlar. İzleyicinin yüzü tarandıktan sonra, kadınlara üç kızın hayatının tüm detaylarıyla reklamda gösterilirken, erkeklerin reklamın tamamına erişimlerine izin verilmeyerek dünyadaki kadınlara dair bazı istatistikler gösteriliyor. Aşağıdaki video bize kampanyanın temel prensibini açıklamakta.

Yüz tanıma teknolojisini ve dokunma kabiliyetlerini, ses teknolojileriyle birleştiren Plan UK bize, reklamları basit olarak sunmak yerine,  teknolojinin reklamların mesajını artırmadaki gücünü göstermiş oldu. Dünya üzerindeki pazarlamacılar, bu kampanyadan ilham alabilirler.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak