İlginç Satış Fikirleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
satışları artırmanın yolları

İlginç Satış Fikirleri

Perakende satış yaptığın bir outletin varsa, farklı reklamlar ya da teknikler seni rekabette bir adım öne geçirebilir. Perakende iş fikirlerini araştırırken, kendi müşteri tabanına ulaşabileceğin yolları düşün ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler üzerinde dur.

 

Mesai sonrası satış

Kendi müşterilerinize değerli ve özel hissettirmek için, seçilmiş bir gruba mesai sonrası satış seansı koyun. Kesin kriterler koyarak katılımcıları seçin: geçen yıllarda belli bir miktar üstünde alışveriş yapan müşteriler, size sadakatle bağlı müşteriler ya da size her hafta uğrayanlar gibi. Satış boyunca normal müşterilere yapılmayan indirimleri bu müşterilerinize yapın. Bu yenilik büyük ilgi uyandıracak ve müşterilerinize yaptığınız özel indirimler sayesinde onlar da mağazaya devamlı olarak gelmelerine ne kadar değer verdiğinizi anlayacaklar.

Arkadaş ve aile indirimi

Birçok perakende mağazasında, çalışanlar çalışmalarının karşılığında kendilerine yapılan özel indirimlerin tadını çıkarıyor. Özel bir hafta veya ayda bu indirimleri onların aile ve arkadaşlarını da kapsayacak şekilde uzatın. Çalışanlarının arkadaşlarına veya akrabalarına verebileceği kart ya da kuponlar bastırın ve indirim zamanlarını haber verin. Bu şekilde daha önce mağazanıza uğramamış pek çok müşteri kazanacaksınız. Eğer online mağazaya sahipseniz, çalışanların aile üyelerinin kullanabileceği bir kod oluşturabilirsiniz; bu ulaştığınız insan sayısını arttıracak ve müşteri potansiyelinizi daha geniş bir coğrafyaya taşıyacaktır.

 

Sosyal Medyayı Kullanın

Pek çok tüketici öyle ya da böyle bir sosyal ağa bağlı olduğundan, ilişkilerinizi sağlamlaştırmak ve yeni müşterilere ulaşmak için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Facebook ve Twitter’da kendinize hesap oluşturun ve çalışanlarınızın buralara üye olmasını sağlayın. Ayrıca internetteki varlığınızı öğrenmeleri için mail listenizdeki kişilere mail atabilir ve başka arkadaşlar da tanımak istiyorlarsa sayfanıza üye olmalarını isteyebilirsiniz. Düzenli olarak profilinizi güncelleyin ve özel satışlarınızı, mağazanızdaki yeni ürünleri ve kısıtlı sayıdaki ürünleri duyurmak için bu hesapları kullanın.

Web sitesi oluşturun

Tüketicilerin çoğu, bir malı satın almadan önce internette araştırma yapıyor. Bir web sitesi oluşturarak, müşterilerinizin mağaza hakkında sahip olmak istedikleri bilgileri verdiğinize emin olun. Ürünlerinizi online olarak satmak istemeseniz bile, yaptğınız yenilikleri duyurmak, satış yerinizi göstermek ve size danışmak istediklerinde ulaşabilecekleri bir telefon numarası koymanız yeterlidir. Eğer müşteriler sizin online görünümünüzden hoşlandılarsa, mağazanıza gelmek için daha istekli olacaklardır.

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak