Enerji Tasarruf Kampanyası | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
pazarlama kampanyaları

Enerji Tasarruf Kampanyası

Vest Pizza, bulunduğu semtte tasarruf edilen enerji ile  fırınlarını çalıştırıyor.

Meksika’da daha öncesinde, hükümet tarafından desteklenen, yeni ürünler elde etmek için çöplerin geri dönüşümü projesini görmüştük. Yakın zamanda, iki Danimarka tabanlı firma da, Vest Pizza adını verdikleri, fırınlarının bulunduğu semtte tasarruf edilen enerji ile çalıştıran bir restoran projesi için bir araya geldi.

Enerji firması Vestforbraending ve reklam acentesi Anew, yerel sakinlerinin elektrik kullanımından tasarruf edilen enerji miktarına bağlı olarak bir pizzacı açtılar. Sakinlerin kullandıkları daha az enerji, onların daha fazla pizza yapabilmesine olanak tanıyor. Vestforbrænding’in müşterilerine, enerji kullanımlarından tasarruf etmek için sekiz öneri sunan ve bunun yanında açılacak pizzacıyla ilgili bilgiler içeren kitapçıklar gönderildi. Sonrasında firma,açılış gecesinde ne kadar tasarruf edildiği ve buna mukabil olarak pişirilen pizza sayısına yönelik bir çalışma yaptı.

Bu proje, Vestforbrænding için yürütülen bir pazarlama kampanyası olmasına rağmen, bu çözüm yöntemi enerji kullanımı konusunda farkındalık yaratırken, ev sakinlerini gereksiz enerji kullanımını azaltmaları konusunda teşvik etti. Bunun yanında geri dönüşümü olan bir yöntem sunmuş oldu.  Şimdi bu kampanya bittiğinden, daha sürdürülebilir bir iş modeli olarak yeniden ele alınabilir mi ne dersiniz?

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak