Dünyadan Reklam Örnekleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi

Dünyadan Reklam Örnekleri

Genellikle kahve içilirken, gazete okuma alışkanlığının olduğunu fark eden Y&R Dubai, kahve zinciri Tim Horton’un kahve kılıflarında Gulf News’in haberlerine yer vermek suretiyle bir reklam kampanyası geliştirdi.

Eğer reklamlar peçetelere, ofisteki kahve fincanlarına ya da bira şişesi etiketlerine basılabiliyorsa, o zaman neden her yerde karşılaştığımız kahve zincirlerinin kahve fincanı kılıflarında da bulunmasın. İşte bu kesinlikle, Y&R Dubai’nin yakın zamanda Gulf News için geliştirdiği yeni kampanyasının yöntemi.

Gulf News,Y&R reklam acentesi ile, üye sayısının ve web sitesi trafiğinin artması için anlaşma yaptı. Genellikle kahve içilirken, gazete okuma alışkanlığının olduğunu fark eden acenta, dünya çapındaki kahve zinciri Tim Horton ile bir araya gelerek, firmanın kahve fincanı kılıflarını reklam aracına çevirdi. Sonuç olarak şimdi, Tim Horton satış noktalarında, farklı bir printer kullanılarak Gulf News’in twitter hesabından öne çıkan haber başlıklarını kahve kılıflarına basarak servis yapıyorlar. Buna bağlı olarak, BAE’de satılan her fincan, gazetenin güncel haber başlıklarını karton kılıfının üzerinde taşıyor ve haberler her saat başı güncelleniyor. Kılıfların üzerinde, müşterilerin haberin geri kalanını okumaları için direkt web sitesine yönelten URL ve QR kodları da bulunuyor. Aşağıdaki video kampanyanın tüm detaylarını bize açıklıyor.

Kampanya’nın ilk iki haftasında Gulf News’in twitter hesabı 3000’e yakın yeni takipçiye ulaşırken, web sitesindeki trafik yüzde 41 oranında artış gösteriyor. Y&R, üyelik sayısında da yüzde 2.8 yükseliş kaydedildiğini belirtiyor. İlham alınması gereken güzel bir reklam kampanyası olduğu şüphesiz.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak