Süpermarket Zincirinde Yeni Bir Uygulama | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
alışveriş

Süpermarket Zincirinde Yeni Bir Uygulama

Bir süpermarket müşterilerine alışveriş alışkanlıklarına göre kişisel fiyatlama imkanı sunuyor.

Kişilerin internet üzerindeki alışveriş alışkanlıklarına istinaden müşterilere kupon sunma fikri Dibsie firmasının 2011 yılında getirdiği bir yenilikti ve şimdi Kroger firması bu konsepte daha farklı bir bakış açısı getiriyor.  Firma, süpermaketin kendi kartını kullanan müşterilerinin bilgilerinden yola çıkarak, sanal olmayan alışverişlerinde favori markaları için kişiselleştirilmiş indirim imkanı sunuyor.

Mağaza, uygulamayı Kroger Rewards kullanan müşterilerine, her üyenin bireysel alışveriş geçmişini referans alarak, belirlenmiş belli başlı ürünler için sunmakta. Tüketici araştırma firması olan DunnhumbyUSA ile birlikte çalışan Kroger, verileri analiz ederek e-mail yoluyla kuponlarını özellikle bu tarz tekliflere meyilli müşterilerine gönderiyor. Örneğin, eğer bir marka yeni bir tür hafif içecek piyasaya sürüyorsa ve müşteri daha önceden bu markanın diğer ürünlerinden kullanıyorsa o vakit bu indirimli kupondan faydalanırken, bu markaya daha önce ilgi göstermemiş bir müşteri bu yeni ürün denemek istediğinde tam ücretini ödemek durumunda kalıyor. Benzer şekilde, üyelik kartının aile boyu alışveriş yaptığı bilgisini veren müşteri, bu ürünün büyük boyu için indirim teklifi alıyor. Kuponların çıktısının alınmasına gerek kalmadan fiyatlar otomatik olarak her kullanıcının Rewards kartına yükleniyor ve kasadaki nihai faturaya uygulanıyor.

Sonuç olarak böyle bir sistem müşterileri yeni ürünler deneme konusunda teşvik etmek, yahut haftalık alışverişlerinde sepetlerine ekstra ürünler eklemelerini sağlamak için tasarlandı. Teknolojinin gelişmesiyle, geleneksel fiyatlama anlayışının, her ürün için kişiselleştirilmiş fiyat anlayışı ile yer değiştirmesi mümkün. Süpermarket zinciri, önümüzdeki dönemde özel benzer bir uygulamayı daha sunmaya hazırlanıyor.  Böyle bir fikrin avantajlarından önceden yararlanmak isteyen başka perakendeciler de olabilir mi sizce?

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak