Satışlarınızı Artırmanızı Sağlayacak Altın Öneriler | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
satış ve pazarlamayı artırma stratejileri

Satışlarınızı Artırmanızı Sağlayacak Altın Öneriler

Pazarlama her sektörde oldukça önem arzetmekte. Elinizde bulunan ürünü satmak ve pazarlamak işinizin can damarlarından biridir.  Çok kaliteli bir ürününüz olsa da pazarlamasını yapamadıktan sonra işiniz bir süre sonra tepe taklak gitmeye başlayacaktır. İkna edici konuşmalarla desteklenen satışlar yüksek bir orana sahip olmakta. Bazı pazarlamacılar çok iyi iş yaparken bazıları ise deyim yerindeyse sinek avlıyorlar.

Satışınızı Artıracak İpuçları

Konuşma : İyi pazarlama elemanları satışları yaparken karşıdakini de dinlerler. Sürekli siz konuşmayın. Karşıdakini de dinleyin.

Müşteriyi Dinleyin : Karşınızdakinin ne anlattığınızla ilgili bir fikri dahi olmasa bile hedef kitleye göre size sorular sormasınız sağlayacak cümleler kurun. Merka etmesini sağlayın. Ve müşteri konuşmaya başladığında çok dikkatli bir şekilde dinleyin.

Sorular Sorun :  Diyelim ki bir ürünün özelliklerini anlattınız ve soruları cevapladınız. Müşteriye bu kısımda siz soru sormaya başlayın. Sorularınız oldukça basit olmalı : “Aklınızda ne var?”

Sabırlı Olun : İnsanlar sadece satın alma için karar vermezler. Aynı zamanda biraz süre tanıyın. Özellikle de büyük paraların döndüü bir iş yapıyorsanız. Ne müşteriyi çok sıkın ne de kuşun elinizden kaçmasına neden olun.

Deneme Ürünler :  Demo(test) ürününüzde çok karmaşık olmasın. Mümkün olduğunca basit tutun. Müşteri ihtiyaçlarının bir bölümünü karşılasın ve müşteriyi cezbetsin. Basit konuşun. Uzun cümleler kullanmayın.

Yardımcı Olun :  Müşterinin karşılaşabileceği sorunları çözün ve yardım edin.  Eğer müşteri destek istediğinde gereken yardımı vermezseniz, bir süre sonra müşterinizi başkalarına kaptırırsınız.

Sunum/Tanıtım :  Her zaman kendinizi daha iyi sunmak için geliştirin. Bu işin can alıcı noktalarından birisinin de tanıtım olduğunu unutmamak gerekir.  Müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda gereken desteği vereceğinizi ikna kabiliyetinizle karşınızdakini cezbedin.

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak