İlginç Pazarlama Stratejisi | Gıda Sektöründe Yeni Buluşlar | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
yenilen kağıt ambalaj

İlginç Pazarlama Stratejisi

Brazilyalı bir fast food zincirinin başlattığı pazarlama kampanyasında, çöp ve israftan kaçınmak için yenilebilir paketleme yöntemi kullanılıyor.

Paketleme, birçok yemek dağıtım firmasının işinin gerekli bir parçası olmakla birlikte, geride çöp yığınlarından oluşan çevresel problemler bırakıyor. Daha öncesinde, Kanada’nın Tiffin Projesi’nde, paket servis kullanan müşteriler için küçük yeniden kullanılabilir konserveler kullanmıştı. Şimdi de, Brazilyalı bir fast food zinciri Bob’s, paketlemeyi yenilebilir yaparak farklı bir çözümle piyasaya giriyor.

Reklam ajansı NBS ile birlikte tasarlanmış bu projede, restoran zinciri hamburgerini, beraberinde yenebilen, pirinçten imal edilen kağıt içinde takdim ediyor. Yiyeceğin ambalajını açmak yerine, müşteriler sarmalanmış paketle birlikte yemeklerini yiyorlar. Kampanyanın arkasındaki fikir, hamburgerin dayanılmaz cazibesine vurgu yapmak. Ancak firmaya göre, kampanyanın sonrasında restoranda hiç paket bırakılmamış. Dolayısıyla bu proje, çevre kirliliğine çevre dostu bir çözümü de beraberinde getiriyor.

Kağıdın, tadı ve yapısı, hamburgere ekstra bir lezzet katmayabilir ama Bob’s paketleme problemine sürdürülebilir bir çözüm getirmiş oluyor. Sizce bu kampanya daha kalıcı bir şekilde hayata geçirilebilir mi?

Elektrikli Scooter İle Taksi Hizmeti

Alman firması Hopper, araba yerine elektirikli scooter kullanılan çevre dostu taksi hizmetini.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak