Evsiz Adamdan Pazarlama Dersi | Pazarlama Örnekleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
dilencilik yapmak

Evsiz Adamdan Pazarlama Dersi

Öncelikle bu yazıyı hangi kategoriye açsam diye bir kararsızlığım oldu.Sonra düşündüğümde bunun pazarlama kategorisine en uygun olduğuna karar kıldım.

Yurt dışında oldukça ses getirmiş sokakta yaşayıp,geçimini dilencilikten kazanan bir adamdan bahsetmek istiyoruz size.Diğer dilencilerden farkı ise parlak zekasını dilencilik yönünde kullanarak,kendisine özel dilenme stratejisi oluşturmuş.Aşağıdaki fotoğrafta bu kişiyi görebilirsiniz.

Elindeki pankartta şunlar yazmakta:

Ailem ninjalar tarafından kaçırıldı! Karate dersleri almam için 4 dolara ihtiyacım var

Para dilenmenin kolay ve eğlenceli bir yolu.Bu adamın, 4 doları  karate dersleri için harcayacağını düşünmüyorum.Ya siz?

Sosyal psikologlara göre,insanlardan bir şey isterken,onlara bir sebep sunmak(daha çok insancıl duyguları harekete geçiren,toplumca kabul gören) isteğinizi elde etmede daha etkili olmakta.

 

 

 

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

2 comments

 • Visit site
  Mayıs 23, 2012 9:11 pmPosted 5 years ago
  koraykaan ekşioğlu

  arkadaşlar yaz için haziranın 20 si itibariyle antaya marmaris izmir çeşme bölgelerinde 5 yıldızlı oteller bünyesinde 2 aylık bir periyotta çalışmalarımız olcak, otelin balo salonunda kokteyl tarzında etkinlikler düzenlicez ve bu etkinliklere gelen ailelerimizi karşılayacak güleryüzlü iletişimi düzgün kendine güvenen azmi ve hedefleri doğrultusunda hayata bakış açısı pozitif sosyal ve aynızamandada iletişimi seven güler yüzlü bayan arkadaşlara ihtiyacımız olacaktır.. işimiz çok zevkli ve bununla birlikte eğlenceli tatil yaparkende para kazanmanın keyfinide ayrı yaşayacaksınız hayatta böyle iş varmı diyenlere biz işte var ve hodri meydan diyoruz, sizlerden isteğimiz cv nizi bayram_cikrikci@hotmail.com adresinize göndermeniz akabinde toplu iş alımları için koray bey bizat kendisi ilgilencektir… arayıp ulaşmak isteyenler için tel numaramız: 05062340872

  Cevapla
 • Visit site
  Eylül 9, 2012 5:51 amPosted 5 years ago
  murat

  Yerli dilencilerimiz genelde çocuğum hastahanede konseptini uyguluyorlar:)) 5 Yıl boyunca çocuğu hastahanede olan dilenciler gördüm.Nasıl bir masraf çıkardılarsa garibime bitiremedi herhalde borcunu:))

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak