Çirkin Sebze Satışı | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
başarılı kadın girişimciler

Çirkin Sebze Satışı

Almanya’daki süpermarketlerin raflarına baktığınızda gerçekten estetik açıdan zevk alırsınız. Parlak kırmızı renkte , ideal bir daire şeklinde turplar, hepsi aynı boyda ve lekesiz renkte biberler vb.  Tüm zirai ürünler bu şekilde değil elbet ancak, dükkanlar kendi standartlarına uyan meyve ve sebzeleri kabul ettiklerinden kalan ürünler, çiftçilere hayvanları beslemeleri , yeniden toprağa dikilmeleri için geri gönderiliyor hatta çürümeye bırakılıyor. İki alman bayan, bu kadar müsrifliğin kabul edilemez olduğunu düşünerek bir işe girişiyorlar.

Tanja Krakowski ve Lea Brumsack, tekerlek üstünde bir mağaza & restoran açtılar . Yalnızca bozuk şekillerdeki sebze meyveleri satıyorlar ve bu ideal olmayan ürünlerden restoranda satılmak üzere öğünler hazırlıyorlar.  Mekanın adı Culinary Misfits. Halihazırda bu restoran, fuarlara ya da festivallere katılabilmek için yalnızca mobil bir mekan olarak hizmet veriyor. Ancak genç girişimciler bir taraftan da, Berlin’de böyle bir restoran açmak için para biriktiriyorlar.  Restoranın 2013 baharında ilk müşterilerine kapılarını açması bekleniyor.

Culinary Misfits’in felsefesi, doğanın hediyelerinin tamamını kullanmak. Girişimciler, insanların tüketimleri hakkında düşünmelerini ve israfı azaltmalarını istiyorlar. Tanja ve Lea, yerel çiftçilerden, büyük perakendeciler tarafından reddedilen taze ürünlerini almaktan mutlular. ‘üç bacaklı’ havuç, eğik salatalıklar, ince çilekler dahil tüm ürünler taze oldukları sürece lezzetliler.

Culinary Misfits, birçok cafe restoranın arasında ayakta kalmaya çalışıyor.  Eşsiz iş konseptleri, yeşil bir hayat tarzını benimseyenleri etkilerken, doğaya ve kaynaklarına karşı da dikkatlerini göstermiş oluyorlar. Ekonomik faktörler de hesaba katıldığında – ‘çirkin’ ürünler çiftçilerden daha ucuz fiyata satın alınabilir. Sonuç olarak, bu sürdürülebilir iş modeli, ‘yeşile yönel’ trendini yakalamış gibi görünüyor ve dolayısıyla kesinlikle müşterilerinin kalbine giden bir yolda yürüyorlar.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak