Karton Eşyalar

Alman bebek arabası üreticisi Joolz, ürünlerin paketlerinin üzerine talimatlar bastırarak, müşterilerinin kutuları yeni ve kullanışlı başka bir eşyaya dönüştürmesini sağlıyor.

Ürün paketlemesi, ‘sürdürülebilir’ odaklı üreticiler için her daim bir problem olagelmiştir. Şimdiye kadar, paketlemenin çevreye olan negatif etkisini azaltmaya dair çok çeşitli yaklaşımlarla karşılaştık. Alman puset üreticisi Joolz, çok cazip bir çözümle karşımıza çıkıyor. Spesifik olarak her bir Joolz ürünüyle birlikte verilen karton kutular şimdi üzerlerindeki talimatlarla, bu kutuların nasıl yepyeni bir parçaya dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Joolz, yakın zamanda yaptığı duyuruda, ‘Her kutu -çocuk arabasından birçok ürüne kadar- işlevsel ve güzel bir ürüne dönüştürülebiliyor’ diyor. Örneğin bir abajurdan, kuş evine, sandalyeden, çerçeveye kadar hepimizin kullandığı ürünleri estetik özelliklerini kaybetmeden elde etmek mümkün. Kutunun içindeki talimatlar oldukça açık ve başka bir yardımcıya ihtiyacınız olmadan, kolaylıkla ve keyifle yeni ürününüze kavuşabiliyorsunuz.

Çocuklar karton kutuların sunduğu sonsuz yaratıcı kombinasyonların keyfine uzun zaman önce varmıştı, şimdi de yetişkinlerin bu alandaki potansiyeli görme vakti geldi. Dünya üzerindeki imalatçılar, sizce de ilham alınacak bir fikir değil mi?

[dcs_postbox id=”8444″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑