Kargo Sektöründe Çığır Açacak Yenilik

Online mağazalar, online ticaret, e-shoplar modern şehirliler için yeni bir yaşam tarzı haline gelmiş durumda. Yiyecekten, eve arabaya kadar pek çok ürünü satın almak için internet kullanmaktayız. Bu da online ticareti besleyen yeni iş fikirlerine yön vermekte.

Pek çok rehber, fiyat karşılaştırması uygulamaları bu tür online servisleri daha da kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Ancak hala bu işlemi daha uygun ve basit hale getirmek ve bu sayede de biraz para kazanmak için çeşitli fırsatlar bulunuyor.

Avrupalı girişimciler, internet üzerinden alınan malların teslimi ile ilgili devrim niteliğinde bir yöntem geliştirdiler. GPS-işaretleyici  “Cardrops”  denilen servis ile aracınıza bile teslimat mümkün hale gelmiş durumda. Hatta kurye ile karşılaşmanıza bile gerek olmuyor.

Bu servisi kullanmaya başlamak için öncelikle aracınızdaki GPS alıcı cihazına Cardrops servisini yüklüyorsunuz. GPS işaretleyici aracınızın her hareketini tespit ederek durduğunuz yeri 15 dakika içerisinde tespit ediyor. Bu şekilde firma, aracınızı en çok nereye park ettiğinizi ve günün hangi saatlerinde burada bulunduğunuzu tespit ediyor ( örneğin, evin civarında , spor antremanında vs.. ) . Bu verilere dayanarak, firma kuryenin paketi nereye teslim etmesi gerektiğini bildiriyor. Kurye park alanına gelip, aracınıza bagajı açma sinyali gönderiyor ve paketi aracınıza teslim ediyor. Size de teslimatın yapıldığına dair bir SMS mesaji geliyor.

Cardrops servisinin çeşitli bir ödeme planı bulunuyor :

1 Sisteme bağlanmak 99 euro ve her bir teslim edilen paket için ise, 5 euro fatura ediliyor.

2. Aylık 25 euro abonelik ücreti ile ise ücretsiz bağlantı ve sınırsız paket teslimi seçeneği de söz konusu.

Cardrops bu yeni teknolojinin kurye servisleri ve tüketiciler için teslimatı çok daha kolaylaştırdığını bildiriyor. Ellerindeki verilere göre, sevkiyatların %30’u teslim edilecek kişinin yerinde olmaması sebebi ile tekrar depoya döndürülmekte , daha sonra ise tekrar dolaşıma çıkartılmaktadır. Buna ek olarak, tüketicilerin bir kısmı kargo teslimatları için günlük ajandalarını revise etmekte, belki de programlarını iptal etmekteler. Bu yeni servisin bu tip problemlere bir son getireceği ve online alışverışi çok daha kolaylaştıracağı düşünülüyor.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.