Kanada Göçmenlik Başvurusu

Eşsiz güzellikleri, güçlü ekonomisi, sakin ve huzurlu yaşam tarzı ile Kanada her zaman ilgi çekici bir ülke olma özelliği taşımaktadır. Bu nedenle Kanada Göçmenlik başvurusu için her yıl dünyanın birçok köşesinden binlerce insan başvuru da bulunmakta ve bu güzel ülkeye yerleşmenin hayalini kurmaktadırlar.

Kanada göçmenlik konusunda uzman danışmanlık hizmeti sunan Yeni Bir Hayat firması kurucusu Şevki Akaydın Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapmak için belirli kriterlerin sağlanması gerektiğini belirtiyor. Aynı şekilde farklı göçmenlik programlarının da bulunduğunu, bu nedenle kişilerin mutlaka güvenilir ve bu alanda uzman olan bir danışmanlık firması ile iletişimde olmalarının önemli olduğunu belirtiyor.

Kanada’ya göçmen olarak gitmek isteyen adaylar için uygun olabilecek bu programlardan birincisi Kanada’da eğitim gören ve belirli bir iş tecrübesi kazanan kişiler için düzenlemiş olan Kanada Tecrübesi Göçmenlik Programı. Bu programa başvurmak için öncelikle adayların Kanada’da dil eğitimi veya farklı bir eğitim programı ile belirli bir süre geçirmeleri gerekiyor. Kanada öğrencilere part time çalışma imkanı sunan bir ülke, bu nedenle öğrencilik süresince çalışarak, kişinin giderlerinin bir kısmını sağlaması da mümkün. Kanada yurtdışı dil kursları sunan ülkeler içinde aynı zaman da en kaliteli ve ekonomik programlara sahip olan bir ülke de. Dil eğitimi programı sonrasında ise en bir yıllık bir sertifika veya mesleki eğitim programına devam ediliyor. Bu programın sonrasında ise Kanada size tam zamanlı çalışma izni veriyor. Bu çalışma izninin süresi ise Kanada’da geçirilen öğrencilik süresi ile aynı. Tam zamanlı çalışma izninin aldıktan sonra ise göçmenlik başvurusu yapmak oldukça kolay oluyor. Zira Kanada’da bir yıl çalışan herkes yukarıda bahsedilen Kanada Tecrübesi Göçmenlik Programı’na başvurabiliyor.

Bir diğer göçmenlik programı ise mesleki tecrübeye sahip, iyi düzeyde İngilizce veya Fransızca bilen ve en az 2 yıllık yüksek okul mezunu olan kişiler için uygulanan Kanada Nitelikli Göçmenlik Programı. Şevki Akaydın bu program çerçevesinde Kanada’nın her yıl belirli meslek dallarının yer aldığı bir liste yayınladığını belirtmekte. Eğer mesleğiniz bu liste içinde yer alıyor ve yukarıda belirtilen tüm özellikleri taşıyorsanız sizde Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz.

Tüm başvurular yaklaşık bir yıl içinde değerlendirilip, karara bağlanıyor. Karar olumlu ise artık sizde Kanada’ya yerleşme şansını elde eden talihli kişilerin arasına katılabilirsiniz.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.