İşe Bisikletle Giden Çalışanlar Ödüllendiriliyor

Gün geçmiyor ki iki tekerlek üzerinde yolculuk yapmayı kolaylaştıracak bir yenilik ortaya çıkmasın. En yeni girişimlerden bir de Londra’da hayata geçirilen Please Cycle.

Please Cycle bir dizi online uygulamadan da yararlanarak işletmelerin personellerini işe gidip gelmelerinde bisiklet kullanmaları konusunda teşvik ediyor.

Please Cycle kurucuları Ry Morgan ve Anthony Ganjou işe bisikletle gidip gelen personelin daha üretken olduğunu ve daha az hastalık izni kullandığını iddia ediyorlar. Buradan yola çıkan Please Cycle online olarak Cycle Hubs adı verilen, müşteri bazlı yol haritaları oluşturuyor. Burada çalışanlar kendi rotalarını planlıyorlar, foruma girerek diğer bisikletçilerle sohbet ediyorlar ve günlük millerini hesaplıyorlar. Cycle Hubs ayrıca şirketteki üst düzey yöneticileri de kapsamına alarak onları bisiklet kullanma konusunda yüreklendiriyor ve bisikletçiler için uçuş millerine benzer bisklet milleri düzenliyor. Kazanılan millerle bisiklet mağazalarından indirim ve çevre kafelerden ücretsiz kahve kazanıyorsunuz. Cycle Hubs ile şirketler bisikletle işe gidip gelmeleri sonucu karbon emisyonu kazançlarını, yatırım getirilerini öğrenecekler. Please Cycle’ın hizmetleri arasında bisiklet kullanma eğitimi, markalı bisiklet kiralama, bisisklet bakımı ve sigorta da var. BSkyB, Glaxo Smith Kline ve Ernst & Young bu hizmetten yararlananlar arasında, amaç daha sağlıklı bir iş gücü oluşturmak ve kurumsal sosyal sorumluluk kredisini yükseltmektir.

Bir aydan kısa bir sürede Please Cycle 5000 millik iş aldı. Bu sizin işinizde de iş gücünüz için motive edici ve sağlıklı bir uygulama olabilir.

Sizce iş yaşamında motivasyonu sağlamak ve üretkenliği artırmak için başka ne gibi iş fikirleri hayata geçirilebilir.

[hana-code-insert name=’orta’ /]

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.