7 Adet Karlı İş Fikri

Evet, gerçekten kritik bir dönemdeyiz. Eğer yeni kararlarınızdan biri, ‘Artık kendim için çalışacağım!’ veya ‘Kendi küçük işimi kuracağım!’ ise, bu yazımız tam size göre! 2013’ün sizin için en kârlı yıl olmasını istiyorsanız ve kendi işinizi yapmak konusunda ciddiyseniz hemen bugün harekete geçmelisiniz. Sizler için, bugün sıfırdan başlamış olsak neler yapabiliriz diye araştırdık. Bulduğumuz yenilikçi ve karlı iş fikirlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kendi işinizi kurmakta ciddiyseniz, lütfen aşağıdaki 7 karlı iş fikrini yabana atmayın. Bu fikirler hayatınızı değiştirebilir!

   [dcs_ul_list type=”accept”]

  • 1-Üyelik sitesi: 20 TL’ye e-kitap satmak iyidir. Ama 10 TL’ye 1 ay için üyeliğini satmak çok daha iyidir. Nasıl mı? Çoğu üyelik sitesi müşterileri, fiyata bağlı olarak 6 ile 9 ay arası arası üyeliklerini aktif tutmaktadırlar. Bazıları ise daha uzun süre… Şimdi 20 TL’ye bir kitap satmakla, aylık 10 TL’ye 6 aylık üyeliğini satmayı karşılaştırın. 60 TL ya da 20 TL? Bunu anlamak için dâhi olmaya gerek yok. Üyelik sitesi kurmak düşündüğünüzden daha kolay. Belki de şimdi ‘Peki üyelik sitesiyle ne yapacağım?’ diye soruyorsunuz. Sızlanmayın. Sadece beyin fırtınası yapın. Eminim sonunda, üyelik hesaplarını aylık 10-20 TL’ye satacağınız üyelik sitesi için güzel bir fikriniz olacaktır.
  • 2-İnsanların iş bulmasına yardım edin: Son iki yıldır tüm dünyayı rahatsız eden problem ne? İşsizlik. Peki bu problemin en iyi çözümü ne? İş. Eğer insanlara iş bulmasında, mülakatlarda daha donanımlı olmalarında veya işe kabul edilmelerinde yardımcı olursanız, hem ekonomiye bir faydanız dokunur hem de kendiniz için küçük ve iyi bir iş kurmuş olursunuz. Öğretme isteğinizi video yoluyla ticarete dökebilir veya mülakatlarda yıldız olmakla ilgili insanların bulmaya heveslendiği ve para ödediği bir e-kitap yazabilirsiniz. Sadece bir ürün yaratın, basit bir wordpress sitesi kurun ve işinizi pazarlamaya başlayın.
  • 3-Döviz kuru farkından yararlanın: Bu yaz İtalya’daydım ve burada bazı şeylerin ne kadar ucuz olduğunu görünce şok oldum. Aslında bu her yerde aynı, başka ülkede olsa çok büyük paralara satılacak bu şeyleri oldukça ucuza satan ülkeler daima var. Buna mükemmel bir örnek olarak; mefruşat ve bijuteri ürünlerini Hindistan, Tayland ve Uzak Doğu’dan küçük paralara alıp, Avrupa ve Amerika’da 10 ila 100 kat kârla satabilirsiniz. Dünyanın öteki ucuna uçup da bu anlaşmayı garantiye almaya pek hevesli değilseniz( ki bu en kârlı yoldur), online olarak bazı tüccarlarla iletişime geçebilirsiniz.
  • 4-Bilginizi paraya çevirin: Danışmanlık yapmayı öğrenin. Birilerine satacak yeterli bilginiz varsa, bunu kazanca çevirebilirsiniz. Web sitesi açmak ve üyelik işi yapmak veya e-kitapla uğraşmak istemiyorsanız,  klasik danışmanlık yöntemini deneyin. Önerinize ihtiyacı olabilecek şirketlere veya kişilere gidin ve saat başı ücretle danışmanlığa başlayın. Eğer bu konuda iyiyseniz ününüz yayılacak ve insanlar sizi aramaya başlayacaklardır. Daha fazla bilgi için “danışmanlık şirketi nasıl kurulur?” yazımıza göz atabilirsiniz..
  • 5-Ucuz ürünler için online mağaza açın: Online bir mağaza açmak ve fiziksel ürünler satmak göz korkutucu gelebilir, ama gerçekte çok kolaydır. Tabi doğru kaynaklarınız varsa. Bazı firmalar, online mağaza açmanıza olanak sağlıyor ve girişinizi yapıp aylık belli ücret karşılığında ürünlerinizi hemen göz önüne çıkarıyorlar. Bu şüphesiz, sabah 9 akşam 5 işinden kaçmak ve kendi işinizi kurmak isteyenler için ekonomik ve hayli kârlı bir yöntem.
  • 6-Blogçu olun: Bloglamak büyük bir iş, Webrazzi gibi başarılı bloglar günden güne yayılmakta ve bir süre şirketleşmekteler. Siz de bu blog dünyasında ufaktan güzel bir kariyere sahip olabilirsiniz ve bunu gelecekte daha iyi ve daha büyük şeyler için sıçrama tahtası olarak kullanabilirsiniz.
  • 7-Sıradaki internet sansasyonunu siz yapın: Programlama deneyiminiz olsun ya da olmasın doğru bir fikriniz varsa, online bir süper star olabilirsiniz… Sonuçta Facebook, Twitter gibi siteler de başlangıçta, birkaç arkadaşın ortaya attığı birer fikirdi. Ama açok büyük bir patlama yaptılar. Bu yüzden orijinal olmayı deneyin, kârlı iş fikirlerini düşünün.

[/dcs_ul_list]

Umuyorum ki bu 7 kârlı iş fikri kendi yolunuzu bulmanızı ve 2013’te kendi küçük işinizi kurmanızı sağlayacak. Çok fazla ter, gözyaşı ve çalışma gerektirse de, sonunda sabah 9 akşam 5  çalışamaktan kurtularak sadece kendinize hesap vereceğiniz başarılı bir işe sahip olabilirsiniz.

[dcs_postbox id=”7354″ type=”medium-225″ words=”12″ /][hana-code-insert name=’orta’ /]

Tags:


About the AuthorBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑