Yeni İnternet Projesi: Online Katalog | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
internet projeleri

Yeni İnternet Projesi: Online Katalog

Eğer yüksek potansiyele sahip ve geleceği parlak niş iş fikirleri üzerine konuşuyorsak, o zaman ilk olarak internet üzerinden iş yapmak konusunda konuşmalıyız. Bu işin en güzel yanı, her yerden ve  kendi temponuza uygun olarak çalışabilmenizdir. Üstelik ofis kiralamadan ve 8-5 çalışmak zorunda olmadan.  Fakat rekabetin fazla olduğu bu ortamda işinizi gün ışığına çıkarabilmeniz için, kullanıcıların ilgilerine mazhar olabilmek için orijinal bir fikirle yola çıkmalısınız. Eğer o denli yaratıcı değilseniz, o zaman da popüler bir web sitesi üzerinden yola çıkmalı ya da Facebook, Twitter, Instagram gibi internet ahalisine hitap edebileceğiniz bir hizmet sunmalısınız.

Pickie, sosyal ağlarda arkadaşlarınız tarafından ‘Beğen’ olarak işaretlenebilen ürünlerin oluşturduğu, veri tabanlarına form veren bir katalog. Bu servisi kullanmaya başlayabilmeniz için önce kayıt olmanız gerekmekte. Sistem size yaşınızı, cinsiyetinizi, zevk , tercihlerinizi ve alışveriş alışkanlıklarınıza dair sorular soracak, sonrasında da Facebook hesabınızdaki kontaklarınıza erişimi onaylamalısınız. Twitter ve diğer sosyal ağlar da buna dahil. Ve böylece siz de kısa yoldan ürünlerinizin alınabileceği, ‘Beğen’ilebileceği ve üzerinde yorum yapılıp eleştiriler alabileceğiniz ilk online kataloğunuza kavuşabilirsiniz.  Bu işin en iyi yanı, kataloğunuzun size benzer insanlar tarafından seçilen ürünleri içermesi. Bu demek oluyor ki siz eğer modaya meraklı genç bir bayansanız ve aktif sporları seven bir erkek arkadaşınız varsa, kataloğunuzda onun ‘Beğen’diği kanolar ya da trekking ayakkabıları olmayacaktır. Sadece sizin ilgilendiğiniz ürünler yer alacaktır.

Bu hizmet, alışverişi seven ve keyif alan ancak bunun için internette tüm teklifleri değerlendirecek kadar zamanı olmayan insanlar için harika bir buluş. Özellikle hazır giyime dair tekliflerin arkadaşlar tarafından onaylanmış olanlarını görerek alışveriş yapmak, alışverişi bu türden insanlar için daha kolay ve keyifli yapacaktır.  Ayrıca insanlar arkadaşlarının fikirlerine önem verirler ve güvendikleri bir arkadaş tarafından seçilen ürünleri almaya eğilimlidirler. Bu yüzden bu katalog fikrini, yeni bir iş vaat eden harika bir pazarlama aracı olarak görebilirsiniz.

NOT: Eğer bu veya benzeri bir online işe başlamak istiyorsanız, bir noktayı aklınızda tutmanızı tavsiye ederiz. Sizi başarıya götürecek anahtarlardan biri sitenin istikrarlı bir şekilde çalışmasıdır. O yüzden, iyi ekipmana, güçlü bir internet bağlantısına sahip olmalısınız. Teknik bir sorun yaşadığınızda size anında yardım edebilecek bir teknik yardımcınız olursa çok iyi olur. Sitenizin servis veremediği ve  ‘sayfamız geçici olarak hizmet dışıdır’ dediğiniz her saat potansiyel gelir ve müşterinizi kaybetmenize neden olabilir.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak