Gezginleri Eşsiz Deneyimler Bekliyor | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
maceraperest

Gezginleri Eşsiz Deneyimler Bekliyor

Rambler, kullanıcıların gittikleri yerlerde yapılabilecek en iyi aktiviteleri web sitesine eklemelerini sağlarken, rekabet faktörünü de katarak seyahati bir çeşit  ‘av oyununa’ dönüştürüyor ve başarılı avcıları da ödüllendiriyor.

Yenilikçi iş fikirlerinde yakın zamanda, Avusturya tabanlı Nectar&Pulse firmasının, benzer kişiliklere ya da tercihlere sahip yerel halkın tavsiyelerinin baz alınarak, kişiye özel şehir rehberi oluşturmasından daha önce bahsetmiştik.  Şimdi de seyahat tavsiyesini oyun ekseninde ele alan Rambler firması,  kullanıcıların gittikleri yerlerde yapılabilecek en iyi aktiviteleri web sitesine eklemelerini sağlıyor ve rekabet faktörünü de katarak seyahati bir çeşit ‘av oyununa’ dönüştürmekte.

Böyle bir fikir firmanın kurucusu John Roa’nın, BuzDiyarı’na yaptıkları sıkıcı bir seyahatte gezgin bir arkadaşı ile karşılaşması sonucu ortaya çıktı. Arkadaşının hazırladığı ‘yapılması gerekenler’ listesini tamamlamak üzere anlaşan ikilinin listesindeki görevler; ‘öyle bir sokak ismi bul ki 25 harften fazla olsun’ şeklinde ya da ‘bir menüde servis edilen martı bul’ olarak devam etmekte. Bu tecrübenin verdiği ilhamla yola çıkan JhonRoa, Rambler’i yarattı. Ziyaretçiler, kullanıcılar tarafından web sitesine eklenen ‘meydan okuma’ projelerini görebilirler ve oyunları tamamlayarak puan kazanabilirler. En çok puan alanlar isimlerini Rampler Lider Tahtasına yazdırarak, seyahat mevzusuna rekabet mefhumunu eklemiş oluyorlar. Kullanıcılar ayrıca, yurtdışında yapmış oldukları bazı aktiviteler üzerinden çeşitli iddiaları, aldıkları puanlarla birlikte ekleyebilirler.

Maceraperestler bir ülkeyi ziyaret ettiklerinde, genel güzergahların dışında eğlenebilecekleri farklı aktivitelerin yolunu arıyorlar. Seyahat ve turizm sektöründe faaliyet gösterenler, siz de bu işte yer almak ister misiniz?

Forex ile zengin olmak isteyenlere

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak