Online İş Fikirleri | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
online iş fikirleri

Online İş Fikirleri

İnternetin geniş kullanım imkanı sayesinde, pek çok kişi için yeni kazanç fırsatları doğdu. İnternet bir bilgi kaynağı olmasının yanısıra,  pek çok farklı iş olanağını da beraberinde getirmekte. Ancak internet üzerinde yapacağınız bir işte başarı olabilmek için bazı ipuçlarını bilmeniz gerekiyor. “Online iş fikirleri ” size kendi online işinizi kurma ve yürütme konusunda yol gösterecektir.

Başlamadan Önce : Öncelikle biraz internet ve online işler hakkında bilgi toplamanızda yarar var. Aynı zamanda internetteki iş kurma prosedürlerini de öğrenmeniz gereklidir.

Kendi online işinizi çok fazla bir bütçeye ihtiyacınız olmadan kurabilirsiniz. Bir bilgisayar ve internet hattı yeterli olacaktır. Evinizden yapabileceğiniz gibi kendinize küçük bir ofiste tutabilir hatta birkaç çalışan işe alabilirsiniz.

Pek çok iş sektöründe olduğu gibi online işlerde de önemli olan faktörler, proje ve çalışmaların zamanında tedarik edilmesidir. İyi bir pazarlama planlamasına ve güçlü bir ağa sahip olmalısınız.

Dakiklik de bir başka önemli faktördür. İşlerinizi zamanında teslim etmeli ve küçük gecikmelerin bile siparişlerin iptaline sebep olabileceğini göz ardı etmemelisiniz.

Son olarak ise, çalışmalarınızın kalitesini yüksek tutmalısınız.

Evden yapılabilecek online iş fikirleri

Evden yapılabilecek pek çok online iş fikri bulunmaktadır. Ancak seçim yaparen kendi yeteneklerinizi ve gücünüzü de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

   • Satış ortaklığı : En popüler iş fikirlerininden birisi olan bu iş , eğer pazarlama konusunda becerikli iseniz tam size göre.  Yapmanız gereken müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinin, pazarlamasını ve satışını gerçekleştirmektir. Her satış üzerinden de komisyon kazanırsınız.
   • Online Veri Girişi : İnternet üzerinden para kazanmanın farklı bir yolu olan bu iş için, pek çok firma serbest çalışanlardan veya başka firmalardan destek almaktadırlar. Bu işin tedariğini yapabilir, evinizden ya da ofisinizden veri girişi gerçekleştirebilirsiniz. Veri girişinin yanısıra, form doldurabilir ya da taranmış sayfalardan döküman oluşturabilirsiniz.
   • Açık Artırma ile Satış Yapmak : Bu iş de sizin için farklı bir alternatif olabilir. Amazon, Ebay, Gittigidiyor vb.  sitelerde ürün alımı ve satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Toptan mal alımları yapabileceğiniz gibi, kullanılmış eşya satışı da yapabilirsiniz. Hatta malın toptan satıcısından direkt müşterinize teslimat organizasyonları da yapabilirsiniz.
   • E-Ticaret : İnternetin yüksek kullanım oranı sayesinde , e-ticaret de oldukça artmış durumda. Kendi web sitenizden, pek çok çeşit mal vaya teknolojik hizmet satışını gerçekleştirebilirsiniz. Müşterilerinizden ödemelerinizi de online alabilirsiniz.
   • İnternet Araştırmacılığı : Oldukça kazançlı bir işe dönüştürülebilecek olan ” internet üzerinden araştırma yapmak” işi, kapsamlı araştırma yapmayı içermektedir. Pek çok hukuk firması, küçük firmalar , araştırma işlerini farklı firmalardan tedarik etmektedirler. Siz de internet araştırma işinizi onlar adına gerçekleştirebilirsiniz.
   • Bağımsız Hizmetler : Bunlar internet üzerinde en popüler iş imkanlarından bir tanesidir. İllüstrasyon, multimedia, programlama, kopya hazırlama gibi pek çok farklı hizmeti sağlayabilirsiniz
   • Görsel Asistanlık : Görsel asistanlik sizin için güzel bir kazanç kapısı olabilir. Küçük firmalara ya da işyeri sahiplerine online danışmanlık ve iş desteği sağlayabilirsiniz.

 

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak