Blogdan Para Kazanma Yolları | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
blogdan para kazanma

Blogdan Para Kazanma Yolları

Bloğunuz hazır ve siz çoktan yazı yazmaya, yararlı ve ilginç makaleleri göndermeye başladınız ve bir grup okuyucunun dikkatini çektiniz. Şu anda atacağınız adım bloğunuzdan para kazanmak üzerine olacak. Bloğunuzu para kazandıracak hale getirmenin pek çok yolu var. Bunlardan 6 tanesini sizlerle paylaşmak istiyoruz:

1. Üye programları: Bazı siteler üye çekmek amacıyla para ödemeye çok istekli oluyorlar. Sadece üye olarak siteye kaydolun, bir link alın ve onu bloğunuza yerleştirin. Okuyucularınızın o site üzerinden yaptığı her bir yönlendirme ya da satış için para kazanın.

2.Bağlamsal reklamcılık: Bu sizin bloğunuzda görünecek bir yazı reklamcılığıdır. Sizin sitenizden bu reklamlardaki bağlantılara olan yönlendirmelerden para kazanacaksınız. En ünlü bağlamsal reklamcılık yapan, Google arama motoru tarafından piyasaya sürülmüş AdSense sistemidir.

3. Otomatik sistem aracılığıyla yazı linkleri satmak: Text Link Ads(Yazı Linkleri Reklamları)’na kaydolabilirsiniz ve bloğunuzda onların reklamını yaptığı linki yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Sayfanız ne kadar çok kişiye ulaşıyorsa o kadar çok kazanırsınız.

4. Direkt reklam satmak: Reklam linklerini bloğunuza yerleştirerek ve onları direkt müşteriye ya da arama motorları şirketlerine satarak da para kazanabilirsiniz. Kısa ve bilgilendirici bir reklam önerisi hazırlayın ve değişik şirketlere yollayın ya da sizin bloğunuza reklam gönderebilecek küçük işletmeleri bu durumdan haberdar edin. Çoğu e-mailiniz cevapsız kalacak ancak yeterince istekliyseniz, eninde sonunda müşteriniz olacaktır.”r10.net” üzerinden de kolaylıkla müşteri bulabilirsiniz.

5.Tanıtım yazısı: Ücretli olarak bir ürünü ya da servisi metheden yazılar yazabilir ve bunlar için para alabilirsiniz. Bazı blog sahipleri 1000 harf karşılığında 10 dolar bazıları 100,300 ya da bloğunuzun tıklanma oranına ya da trafik yoğunluğuna göre daha fazla kazanabiliyorlar.

6. Bağış: PayPal’dan “Bağış” linki alabilir ve gönderdiğiniz yararlı veriler için müşterilerden birkaç dolar yardım isteyebilirsiniz. Bu en düşük para kazandıran yöntemdir ancak blog yazmakta ve para kazanmakta ısrar ediyorsanız, bunu göz ardı etmemelisiniz.

Bunlar blog yazarken para kazanmanın bazı yöntemleri. Ancak fikirler ne kadar iyi olursa olsun düzgün kullanılıp kullanılmadığına bağlı olarak ve bloğunuzun tıklanılma oranına bağıl olarak kazandıracağı para değişecektir. Ne kadar çok ziyaretçiniz olursa, o kadar çok kazanırsınız. İyi çalışın, amacınızı hatırlayın ve ödülünüzü alın!

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

One comment

 • Visit site
  Kasım 15, 2012 3:29 pmPosted 5 years ago
  esra

  Merhaba ;
  Blok kurmak konusunda detayli bir bilgiye ihtiyacım var . Yardımınızı bekliyorum . Teşekkür ederim .

  Cevapla

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak