İnovatif Bir Fikir: Nanocopter | İş Fikirleri Ve Fırsatları
titisi
nanocopter

İnovatif Bir Fikir: Nanocopter

MeCam adı verilen cihaz, devamlı surette kullanıcının etrafında dönerek, hayatlarını canlı olarak akıllı telefonlara kaydetmesine imkan veriyor.

Daha öncesinde, sosyal ağlarda kolaylıkla statü değiştirilebilmeyi sağlayan jean ile karşılaşmıştık, bunun yanında Looxcie’den, kulağa monte edilebilen kamera kaydedici ile insanların gördükleri her şeyi filme dökmelerine imkan veren cihazın tanıtımını buradan size duyurmuştuk. Bu unsurların her ikisini de birleştiren MeCam adı verilen cihaz, devamlı surette kullanıcının etrafında dönerek, hayatlarını canlı olarak akıllı telefonlara kaydetmesine imkan veriyor.

CES 2013’te duyurulan MeCam, minyatür video kaydedici ve havada kalmasını sağlayan 4 hareketli kanat üzerine monte edilen çipten oluşuyor. Cihaz uzaktan kumanda gerektirmiyor, kullanıcılar sesli talimat vererek çalıştırabilir yahut kameranın devamlı yakın civarda bulunduğunu garantileyen 14 sensor ve 3 dengeleyici algoritma bulunduran ‘Beni takip et’ fonksiyonunu seçebilirler. Ses filtresi, herhangi bir kaydı motor sesinden arındırıyor. Video iOS ve Android işletim sistemi sayesinde akıllı telefonlarda da oynatılabilir ve sosyal ağlara yüklenebilir. Aşağıdaki video cihazın nasıl çalıştığına dair bize daha detaylı bilgi veriyor.

MeCam halen geliştirilme sürecinde ve bu konseptin arkasındaki takım – Her zaman Yenilik – patentini almak isteyecek finansörlerini arıyor. Yaratıcıları, cihazın piyasaya girdiğinde 49 USD dolayında alıcı bulacağına inanıyorlar.

Hata Yapınca Uyaran Kalem!

Lernstift, kullanıcısı heceleme, gramer hatası yaptığında ya da okunaklı olmayan şekilde yazdığında.. Read more

Forex ile zengin olmak isteyenlere
Related posts

Yorumunuzu Yapınız

Your Name: (required)

E-Mail: (required)

Website: (not required)

Message: (required)

Send comment

iş fikirleri yeni iş fikirleri iş kurmak